Skocz do zawartości

Różnica między profilem a prostym


Rekomendowane odpowiedzi

to prawda! sprzedawca nie kłamał - dlaczego - nie wiem :D przednia szyba jest fragmentem powierzchni bocznej walca. Im większy promień tym zakrzywienie mniejsze. Jeżeli to ma być akwa 60l profil to zdecydowanie odradzam, jeżeli 240 to zniekształecenie wcale nie jest aż tak wielkie. Kwestia estetyki. Co bardziej pasuje. Ta krzywizna wpływa nieznacznie na wzrok ryb. Kula jest ekstremum wpływania na wzrok - jednak wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miał bym wybierać między profil- akwa 112l z oswietleniem 4x18w(z filtrem) - uzywane(250zl)

A akwa proste 112L (Nowe) z oswietleniem 2x18 - 200zl (bez filtra)

odpowiedź jest prosta - jeżeli używka jest w dobrym stanie - nie podrapana to używka :D z przerobioną pokrywą i na pewno dobrymi świetlówkami a nie dwa razy daylight szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile by wyszła przeróbka pokrywy z 2x18W do 4x18W? Znalazłem jeden statecznik 40W za 15zł. Ile by wyszła reszta i co trzeba kupić

 

Edit:

 

Czy ta belka nadaje się do pokrywy ?

http://www.allegro.pl/item698718482_opr ... _adma.html

Bo widziałem ze pare osób zamontowało taką ?

 

Mod: proszę o edytowanie postów, pisanie jednego pod drugim jest sprzeczne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie ta belka to pomyłka :D Do celów akwarystycznych się nie nadaje! Jest bardzo ciężka, ze statecznikami magnetycznymi co daje efekt stroboskopu - stres dla ryb + masa niepotrzebnego ciepła (grzanie się statecznika). A jeżeli szukasz statecznika to szukaj od razu 4x18W, bo do tej pokrywy o ile się nie mylę to dwa stateczniki się nie zmieszczą. Zapewniam, że taki statecznik to co najmniej 70zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem profil jest zdecydowanie ładniejszy ,ale nie da się ukryć kradnie litraż.

Co do wzroku rybek... w 54l akwa zakrzywienie ma 5x60 cm z czego to jakaś 1/10 koła [kuli?]... gdyby zrobić z tego kule miałaby z 1000l ;) zakrzywienie niewielkie ,wzrok rybek bardzo na tym nie traci [szczególnie że mają jeszcze 3 ściany boczne proste] a patrząc na rybki obraz nie jest zdeformowany ,co najwyżej minimalnie powiększony co mi bardzo bardzo odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kupuj proste ja mam profilowane i zniekształca MASAKRYCZNIE, oczy bolą jak się chce coś z bliskiej odległości obejrzeć. Miałem w życiu kilka zbiorników prostokątnych tam tego beznadziejnego efektu zniekształcania nie ma. Nie ma co w ogóle polemizować.

 

RADA teraz będzie dla tych co mają PROFIL !!

Odwraca się o 180 stopni by część profiliowana była tylną "ścianą" akwarium.

 

Ale żeby nie bawić się w takie zabiegi kupuj normalne prostokątne akwarium. Idiotów co produkują i sprzedają profilowane pozdrawiam... produkują profile by nas zniechęcić, do akwarystyki. Inaczej tego nie potrafię określić. Podobnie jak firma Wromak, która nie chce zmodernizować pokryw oświetleniowych, żeby miały od razu odpowiednią moc oświetleniową.!!

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADA teraz będzie dla tych co mają PROFIL !!

Odwraca się o 180 stopni by część profiliowana była tylną "ścianą" akwarium.

 

mam pytanie ;)

po jaką cholerę ktoś komu podoba się profil i uważa że zniekształcenia nie są masakryczne ma odwracać je o 180 stopni? Nie słyszałem o takim zwyczaju ;)

a jak ktoś chce prostą przednią ściankę to kupi proste a nie profilowane i dopłaci ,prosta sprawa ;)

mi się bardziej podobają profilowane ,miałem zwykłe dawniej ,profil wizualnie ładniejszy ,ale o gustach się nie dyskutuje.

 

zresztą profil moim zdaniem ma sens 50-80l ,poniżej i powyżej nie warto ;)

 

PS: dobrze że wyzwałeś od idiotów tylko producentów i sprzedawców akwariów profilowanych a nie kupujących ,bo założę się że byłoby ostrzeżenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to napisałem, żeby odwócili o 180 stopni, bo nie każdy może:

 

* kupić nowe, prostokątne

* restartować zbiornik na nowo.

* pieniądze, czas, chęci.

Wyławiasz ryby, zlewasz do wiader, garnków i co tam chcesz wodę nie musisz restrartować zbiornika.

 

Sam siebie mogę nazwać IDIOTĄ, że się na to nabrałem.

 

A obrazić nikogo nie chciałem,jeżeli ktoś się poczuł obrażony, to przepraszam.

Jednak ODRADZAM profile rękami i nogami, to tylko moda ale na dłuższą metę bezsens.

 

PS. Jeżeli komuś podoba się profil, to znaczy, że:

 

*ogląda w 99% akwarium z dalszej odległości

*osobom co nie znają się i nie mają porównania z akwarium klasycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, wyrażam zdanie nie tylko swoje ale wielu osób, które zajmują się akwarystyką od bardzo wielu lat.

O gustach nie powinno się dyskutować, mnie się jednak nie pobodają profile, dlatego odradzam (bo mam).

Nie widziałem profesjonalnych zbiorników zbiorników, które były by profilowane. Może ktoś ma, bo w sklepach są profile około 375/400 L.

 

I teraz napiszę moje spostrzeżenie: jak ktoś ma zamiar lub zastanawia się jakie akwa kupić. Nawet jak podejdzie się do profilowanego akwarium bez wody, to już widać że optycznie jest coś nie tak. jak ktoś nie wierzy to śmigać do shopu i nie da się tego nie zauważyć. Ja kupiłem z ciekawości o po zachęcie, producentów: iż w akwariach profilowanych występuje: PIĘKNA GŁĘBIA OBRAZU. Bzdura i tyle.

 

 

Oczy nie kłamią... nawet bez wody akwarium profilowane, bardzo zniekształca.

 

Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś widział moje akwa w galerii, ale to właśnie tez jest profil.

 

PS. Jeżeli komuś podoba się profil, to znaczy, że:

 

*ogląda w 99% akwarium z dalszej odległości

*osobom co nie znają się i nie mają porównania z akwarium klasycznym

*przynajmniej nie zostawiam na akwa śladów nosa, nie stresuje ryb i nie przeszkadzam im w ich codziennych "czynnościach" ;P

* hummm, jedyna rzecz jaka denerwuje mnie w akwa profilowanym to przekłamany litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...