Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium i kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

hmm a te żabki wodne? widziałem ostatnio śliczne białe ;)

eh ciągle słyszę o krewetkach ;) sam się może zaopatrzę po restarcie

a raki nie wymagają czasem przestrzeni też nad powierzchnią?

 

edit:

dżizas krajzis... pomieniało mi się xD

to chyba kraby wymagają wyjścia nad tafle wody ^^

ale za to raki wcinają roślinki jak mało kto ;)

krewecie rlz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaby odpadają :D Mój kochany tatuś brzydzi się ich jak niczego innego i mnie wyklnie jak mu do domu żabę przyniosę :P

A krewetki ruchliwe są czy raczej schowane gdzieś pod kamieniem? I tak ogólnie to pożyteczne zwierzątka no nie? :>

 

A i jeszcze jedno: ryby, te które zaproponował hipcio_stg powinny być trzymane w haremach? Czy nie ważne ile samców, a ile samic? Od razu mówię, że nie mam na celu ich rozmnażać. Pytam, bo boję się, że u mnie w zoologiku ekspedienci nie przywiążą zbyt dużej uwagi, żebym miał więcej samic niż samców, znając życie nawet ich płci nie odróżnią :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neon inesa - 8szt - tutaj to frugo czy samiec czy samica ;)

No optymalnie byłoby 4+4 ale dla tych ryb to raczej obojętne ,a rozróżnienie samca od samicy proste nie jest ,a w zoologiku gdzie pływa kilkadziesiąt ryb w różnym wieku w dużej ławicy...niemożliwe ;)

 

parka ramirezek (1 samiec + 1 samica)

 

5 kirysków spiżowych - obojętne

 

3 platki -> tu samiec + 2 samiczki ;)

żeby nie było spięć ;)

 

i za platkami pochodź więcej niż w jednym zoologicznym ,bo odmian kolorystycznych tych rybek jest masa ,a trafienie na jakieś bardzo ładne ,może nie jest trudne ale możesz nie trafić na ładne w pierwszym sklepie ;) [ja złaziłem ponad 20 szukając niebieskiej :D ]

 

viewtopic.php?f=2&t=6739

[eh moje roztargnienie ;) ,dzieki hipcio]

odsyłam do tego tematu ,tu jest dużo o platynkach ,dodam że widziałem dużo więcej odmian niż są wyróżnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie jest problem, bo w moim mieście (o ile można nazwać to miastem :P w miasteczku) jest tylko jeden sklep zoologiczny i zdaję się tylko na nich :/ Chyba, że okazyjnie będąc na zakupach w większym mieście wpadnę po drodze do jakiegoś sklepu i poszukam, ale niewielkie są na to szanse :P także lipa, lipa, lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh no to rzeczywiście nieciekawie... jakby rybek nie mieli może mogą sprowadzić ale trzeba się dopytać ;)

 

u mnie w mieścinie są 2 ,z czego jeden tragiczny a drugi na urlopie xD

ale bliskość dużej aglomeracji ratuje ,no i dużo podróżuje a wszędzie gdzie jestem jestem w zoologach też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wyliczyłem koszt założenia akwarium:

(chyba niczego nie pominąłem)

Akwarium z pokrywą ze standardowym oświetleniem - 168 zł

Filtr - 81 zł

Grzałka - 30 zł

Mata pod akwarium - do 10 zł (chyba, że podłożę styropian, który wala się po garażu - 0 zł)

Termometr - nie drożej niż 5 zł

Ryby - 60 zł

Rośliny - na początku kupię kilka cieniolubnych, nie za dużo - 30 zł

Dekoracja, korzeń - 30 zł

Tło - pognieciony brystol - 2 zł

Pokarm na początek - 10 zł

 

W sumie: 426 zł czyli więcej niż się spodziewałem prawdę mówiąc :) Będę musiał coś uskubać i będzie dobrze. Jeśli moderatorom nie przeszkadza i mój pomysł wypali będę ten temat aktualizował dodając kolejne pytania bądź przedstawiając efekty mojej pracy. Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale co ma wisieć nie utonie :)

 

 

Edit: Mam pytanie odnośnie wysyłki roślin, bo pewnie będę zamawiał z allegro. W jaki sposób roślinki są pakowane? Czy będąc bez wody długo przetrwają? Bo znając naszą Pocztę Polską nie będą się spieszyli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak roślinki to raczej w gre wchodzi tylko kurier... ze względów czasowych poczte odradzam z całego serca ;)

swego czasu kupiłem w warszawie trochę potrzebnej elektroniki ,było popołudnie ,nazajutrz rano cały sprzęt miałem w domu koło Krakowa ;)

[ale za to rekordowa paczka "szła" dwa tygodnie Oo]

ale nie będe robił reklamy co to za firma kurierska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...