Skocz do zawartości

[200 l] Roślinniak


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 100% zgadzam się z PlayboyKrk zaczynacie przesadzać na tym forum.

Shaniqa10 dobre warunki już możesz zapewnić paletkom a jeśli mówisz o zmianie w przyszłości baniaka na większy to nie ma przeszkód ;) Paletki przecież w pół roku nie osiągną maksymalnej wielkości.

 

Ja niestety nie mam możliwości mieć większego baniaka więc u mnie będą jedynie 4 dyski... no może 5 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wypad do zoologa w przyszłą sobotę . Nadal zastanawiam się nad kolorami/odmianami paletek które chcę mieć ... według wstępnych ustaleń wychodzi mi tak :

2x red malboro

1x white snow

1x brilliant turquoise

1x kobalt

Ale może będą inne odmiany jeszcze w zoologu więc może to ulec zmianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shan, jeśli chcesz palety, to będziesz musiała pogodzić się z utrata większości roślin, które nie zaadaptują się w temperaturze 28-29 st.

Tak , niestety to wiem...Myślę co wyleci/zostanie ;)

Edit:

Tutaj przykładowe akwarium z paletkami (nie moje)i roślinkami które w większości i ja posiadam więc nie koniecznie muszą paść ...Więc nie jest jeszcze wszystko przesądzone ;)

post-450-13685158841213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie chodzi o to że dana roślina zdechnie i amen

 

Ważne zęby się zaadoptowała - zgubi liście, zmarnieje ale daj jej szansę w większości odbijają tylko musisz na glony uważać.

 

Zresztą kupując roślinę (chociażby na allegro) też nie wiesz w jakiej temp byłą trzymana.

 

ADAPTACJA to podstawa

 

ps.

gdzie mieszkasz że wypad do zoologa planujesz z 7 dniowym wyprzedzeniem

ps. 2

dużo masz kasy chyba, że paletki w zoologu kupujesz

ps.3

 

za tydzień wielka sobota i chyba jajo z zakupów wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie chodzi o to że dana roślina zdechnie i amen

Ważne zęby się zaadoptowała - zgubi liście, zmarnieje ale daj jej szansę w większości odbijają tylko musisz na glony uważać.

Zresztą kupując roślinę (chociażby na allegro) też nie wiesz w jakiej temp byłą trzymana.

ps.

gdzie mieszkasz że wypad do zoologa planujesz z 7 dniowym wyprzedzeniem

ps. 2

dużo masz kasy chyba, że paletki w zoologu kupujesz

ps.3

 

za tydzień wielka sobota i chyba jajo z zakupów wyjdzie ;)

Dokładnie ;)

ps. mieszkam 40 km od tego zoologicznego a nie mam prawa jazdy :P

ps.2 akurat w tym zoologicznym są zdrowe paletki (zwiras tam kupował)

ps.3 nie śpieszy mi się ;) ważne żeby wszystko było ok z rybkami i żeby były zdrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłam pieniądze przeznaczone na paletki zainwestować w akwarium . Zmieniam świetlówki na : 2 szt. Sylvania GROLUX , 1 szt. Sylvania DALIGHTSTAR . Kupiłam też nawozy Planta Gainer Pro Macro i Classic.

Czekam na paczkę z roślinami , świetlówkami i nawozami i mam nadzieje że w końcu będę miała czerwień w baniaku :D

Akwarium

Pojemność: 200 L

Wymiary: 100x40x50 (dł.x gł. x wys.)

 

Sprzęt:

Filtracja: filtr kaskadowy FZN 3

Ogrzewanie : grzałka 100 W

Oświetlenie: 4x30 W ( 2x 30 W Grolux , 1x 30 W Dalightstar , 1x 30 W Philips)

 

Obsada:

3x skalar

25x neon czerwony (planuje dokupić jeszcze 10 szt.)

3x pielęgniczka kakadu

5x kosiarka

9x kirys

1x glonojad syjamski 7 cm

 

Podłoże i nawozy:

Aqua Substrate II + czarne

Planta Gainer Pro Macro i Classic

 

Roślinność:

Rotala rotundifolia

Rotala Green

Rotala Indica

Glossostigma Elatinoides

Vallisneria

Hemianthus Callitrichoides

Blyksa japońska

Limnophila Aromatica

Heteranthera Zosterifolia

Wgłębka

Phoenix Moss

Willow Moss

 

Dekoracje:

Korzenie

Łupki

Białe tło

post-450-13685158929095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rybcia po lewej obok skalara to kirys albinos :shock: ? Wielki :D (o ile to on) :)

Akwarium piękne, widać zmianę oczywiście na plus. Bardzo mi się podoba ;)

 

PS. Nie lubię nurzańca, ale u Ciebie prezentuje się elegancko i to jeden z baniaków w którym mi nie przeszkadza ;) Aha i piękna blyksa ( uwielbiam tą roślinę ) :)

 

Koniec cukru- brzydkie ble :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rybcia po lewej obok skalara to kirys albinos :shock: ? Wielki :D (o ile to on) :)

Akwarium piękne, widać zmianę oczywiście na plus. Bardzo mi się podoba ;)

 

PS. Nie lubię nurzańca, ale u Ciebie prezentuje się elegancko i to jeden z baniaków w którym mi nie przeszkadza ;) Aha i piękna blyksa ( uwielbiam tą roślinę ) :)

 

Koniec cukru- brzydkie ble :D

Tak to albinos , mam takie 2 potworki :D

Dzięki , mnie jeszcze nie zadowala (szczególnie dlatego ze nie ma prawie czerwieni ale jak będzie światło lepsz i nawozy to myśle że w końcu będzie ;) )

 

Co do nurzańca , to rośnie jak szalony i "rozgałęzia" się we wszystkie strony ;) Blyxa tworzy krzaczki które albinosy uwielbiają wykopywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shani, małpo niedobra.

Zjeżdżaj stąd, bo mam kompleksy przez takich jak Ty ;P

A tak poważnie to ślicznie, ładniej niż ostatnio,

a tej kurtyny z nurzańca zazdroszczę jak cholercia ;)

Idziesz w dobrym kierunku i trzymaj tak cały czas.

Czekamy na rozwój wydarzeń i aktualki jutro :P

Dobra, przesadziłam: pojutrze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,baniak staje się coraz to piękniejszy.Jest ład,ale też jest trochu dzikiego akcentu - Podoba mi się!! :):)

 

Mam pare zastrzeżeń co do obsady

:arrow: 3 Skalary-Kiedy planujesz jednego oddać/dodać?

:arrow: Kiryski Albinosy-Wspominałaś że masz "2 takie potworki",kiedy skompletujesz do końca stado?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,baniak staje się coraz to piękniejszy.Jest ład,ale też jest trochu dzikiego akcentu - Podoba mi się!! :):)

 

Mam parę zastrzeżeń co do obsady

:arrow: 3 Skalary-Kiedy planujesz jednego oddać/dodać?

:arrow: Kiryski Albinosy-Wspominałaś że masz "2 takie potworki",kiedy skompletujesz do końca stado?

Skalary póki co mają małe utarczki ale samcowi podoba się to że ma dwie baby więc niech zostanie póki co jeszcze tak jak jest ;) Nie dobrała się para na stałe póki co ;) Albinosy są 4 (2 duże i 2 małe ) ale i tak razem nie pływają ;)

Dziękować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę mi się nie podoba ta ściana z nurzańca :zamieszany: ,no ale to twoje akwarium i to tobie ma się podobać ;) .

Co do jakieś zmiany ,to nie mam nic przeciwko skalarom, ale jakoś mi się gryzą z neonami ;) .No i te kosiarki,nie lubię ;) tych ryb ,bo w swoim czasie wyżarły mi mech :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , teraz ekstra się rozrosło super :D:D zawsze musi być jakieś ale , jak dla mnie zadurzo nurzańca .

Kiedy kupujesz paletki i czy w ogóle kupujesz ? :roll:

Nurzaniec się rozrasta jak szalony i prawie go nie kontroluję już...Ale niech sobie rosnie ;)

A co do paletek to pisałam :

Postanowiłam pieniądze przeznaczone na paletki zainwestować w akwarium

Więc póki co paletek nie będzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nommm, robi dość duże wrażenie :)

Co robisz, że rośliny Ci tak strasznie rosną??

Pistia szybko mi rosła nawet bez podawania CO2 z butli , ale teraz to już rośnie błyskawicznie wszystko ;)

Pozatym mam oświetlenie 4x30 W i leje nawozy (wcześniej EasyCarbo i ProFito , teraz PlantaGainer Macro i Classic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh czytam ten temat i oczom nie wierzę że tak cię nakręcili :(:(:( a myślałem że dojdzie jednak do zakupu paletek ,szkoda a na marginesie,w twoim przypadku najważniejsze było nie ilość paletek 4 czy 5,bo nie kupujesz okazów po 20cm lecz odpowiednia sterylizacja baniaczka w którym są skalary a wraz z nimi pasażerowie na gapę,którzy strasznie potrafią umilić życie paletką i ich właścicielom,i jeszcze słowo do wszystkich; ci co nie posiadają paletek a tylko szczątkową ,suchą teorię o nich,niech nie doradzają w złą stronę.dzięki czekam na zmianę decyzji i obsady pozdrawiam ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłam paletek z powodu tego iż musiałabym wszystko wygotować albo kupić nowe (podłoże itp. a mam AquaSubstrate II więc musiałabym kupić nowe) aby nie było w nim pasożytów po skalarach ...;// Pozatym zaiwestowałam pieniądze na paletki w wygląd akwa .. Dzięki ;) Mam nadzieje że kiedyś doczekam sie paletek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...