Skocz do zawartości

Bojownik w kuli


ebe-10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wziełam od wnuczki kulę z Bojownikiem bo nie dbała odpowiednio o rybkę i żal Mi się zrobiło rybki.Pływa w kuli około 3l.wody.Wiem że to za mało i rozglądam się za obszerniejszym pojemnikiem dla rybki.Jednak Moje pytanie dotyczy piasku.Mam piasek,który przywiozlam z Francji z plaży nad oceanem.Czy mogę dać do akwarium na dno kuli troszkę tego piasku?Chodzi Mi o 5-10 mlg.Czy nie zaszkodzi rybce?Nareszcie ma pełną kulę wody i wymieniam ją o ponad połowę co drugi dzień.Przy kuli postawiłam domek na podgrzewacze i leję wodę z aromatycznym olejkiem i podgrzewacz nagrzewa ściankę domku a ta ogrzewa ściankę kuli.Rybka ciągle siedzi w tym miejscu.Widać że wyczuwa ciepło.Dałam rybce kamienie morskie zbierane na plaży nad morzem Śrudziemnym po uprzednim ich wymoczeniu w wodzie z kranu.Poprzednio miała jakieś farbowane kamienie kupione w sklepie.Wywalilam to!Ma zameczek z jakiegoś tworzywa-gips?Nie wiem.Są tam wloty i rybka może schować się wewnątrz.Czy może tak pozostać?Pojemnik większy zajmie Mi miejsce,które trudno Mi wygospodarować ze względu na małe mieszkanie.Proszę o ODP:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium prostokątne 20 czy 25l nie zajmie dużo więcej miejsca niz kula, więc myslę, że uda Ci się wygospodarować miejsce. No chociaż 15l...

 

Bardzo dobrze, że wywaliłaś farbowane kamienie, radziłabym to samo zrobić z zameczkiem, zamiast tego wsadzić jakieś żywe roślinki.

 

Piasek znad morza odradzam, bo na pewno zawiera drobinki pokruszonych muszli, które zwiększają twardość i zasadowość wody, co jest niezdrowe dla bojownika. Lepiej kupić w sklepie zoologicznym drobny żwirek kwarcowy albo bazaltowy (ale nie marmurowy!) i wsypać go po dokładnym wypłukaniu. Można też kupić piasek, ale w żwirku rośliny lepiej rosną.

 

Dobrze że starasz się ogrzać kulę, bojownikowi potrzebne jest ciepło, ale z tymi olejkami to bym była ostrożna. Nie twierdzę, że to rybce zaszkodzi, po prostu nie wiem, radziłabym się wstrzymać do czasu sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłas ze wzrócilaś sie o pomoc na forum i odebralas wnuczce kulę ;)

Kup akwarium 25 litrów i do niego grzałkę z termostatem i filtr oraz roslinki ...

wtedy rybce bedzie dobrze ;)

dokup jej takze np. krewetki red cherry z 5 szt. ktore bedą czyscić podloze z resztek pokarmów ...

pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie NIE MOZE TE BIEDNE STWORZENIE zostac w kuli. Siedzi gdzie cieplej, bo to ryba, ktora lubi wyzsze ciut temperatury.

 

Kula psuje wzrok ryby, wiec sie nie zdziw jesli po wlozeniu do normalnego akwarium, dostanie jakiegos szalu.

 

Niz co z morze lepiej nie wsadzac do akwarium jesli nie bylo uprzendio odpowiednio preparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...