Skocz do zawartości

Rośliny pływajace?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym umiescic w swoim akwarium jakąś rośliny pływające. Z rzęsy zrezygnowałem ponieważ slyszałem ze może usychac. A więc chciałbym żebyscie może mi doradzili jaka rośline w akwarium umieścic byc moze macie jakieś w swoich akwariach.

 

Akwarium 60l

Bojownik,4 neony czerwone, parka mieczyków,parka molinezji,kirys,glonojad, parka barwniakow szmaragdowych9do oddania :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie spotkałem żeby moczarka była roślina pływającą i wątpie żeby ładnie wyglądala pływając na wodzie ponieważ ma duża i grubą łodyge i moim zdaniem lepiej miec ja zasadzona w żwirku ale to tylko moja opinie niech sie inni wypowiedzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistia

Limnobium

Rzęsa

Pływacz zwyczajny

Wgłębka wodna

Lilie

Salwinia pływająca

Różdżyca rutewkowata

 

Do kupienia w zoologicznych, chociaż ja osobiście polecam OBI - taniej i naturalnie wyhodowane, więc 100% pewności, że nie zgniją. No i pistia to pistia (10-12cm) a nie jakieś malutkie świstki na 3cm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah^^

nigdy nie spotkałem żeby coś w akwarium uschło ;)

w domyśle autora chodziło oczywiście zapewne o obumieranie x)

 

wydaje mi się że ten pogląd pochodzi z tego że w ww. roślin wodnych najczęściej w domowych akwariach spotkać rzęsę a nie każdy potrafi ją utrzymać... szczególnie że np niektóre filtry tworzące ruch wirowy wody w akwarium przez co rzęsa pływa cały czas (a jest to roślina wód stojących)/złe oświetlenie są dla niej niedobre...

 

i niektóre rybki ,np welonki mogą ją obgryzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Hipcie, podejrzewam, ze chodzilo mu o to co przypuscil Atreyu ;)/a autor tematu zrobil mala irytujaca pomylka :D finisz z roslin plywajacych to raczej albo pistie albo bym różdżyce puscil po powierzchni wody , kilka mlodych roslinek , nie znosze ani wglebki plywajacej ani rzesy bo z czasem sie z tego robi syf tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...