Skocz do zawartości

Neony!


Sergiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna stadko neonków i pewien problem. Neony, po zapaleniu świetlówek (daylight 15w i aqua glo 32 w) zaczynają blednąć i wszystkie skupiają się w kącie akwarium. Chociaż moje akwarium nie ma ciemnego podłoża (żwir rzeczny), ale jest dosyć obrośnięte i ma kryjówki. Przyczyny doszukuję się w oświetleniu ponieważ po wyłączeniu światła w pewien sposób wypływają na środek i stadko z bardzo skupionego trochę się rozpływa po akwarium, a ich kolory odżywają. Może macie jakieś sugestie? ja narazie myślę nad kupnem jakieś rośliny pływającej która będzie stwarzała cień dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co myślicie że winą może być temperatura ? Narazie do obsady nie ma się co czepiać bo ryby w najmniejszym calu swoimi rozmiarami nie przypominają normalnych starszych ryb widać ewidentnie że są młode.

 

Aha co do skalarów to są warunki bo ja mam 135 l ale inne wymiarowo jest i ma wysokość 50 cm więc mieści się to w minimum dla tych ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracając do tematu odpowiem ci na twoje pytanie.Neonki tak jak każda ryba i każde stworzenie potrzebuje odpoczynku,czyli po prostu śpi,już dawno zauważyłem że neonki podczas takiego "snu" blakną,natomiast potem im te kolorki wracają.To całkiem normalne i nic do tego nie ma towarzystwo innych rybek czy choroba bo wtedy te neonki byłyby ciągle wyblakłe a nie tylko po zapaleniu światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz parametry wody, może jest coś nie tak. A z drugiej strony neonki na tle jasnego żwiru w ciągu dnia na 100% będą wyglądac jak wyblakłe więc nie ma się co dziwic ze wieczorem gdy jest ciemno w pokoju nabierają kolorów.Tak samo z tłem. Jeżeli masz jasne tło to neonki będą znikac na jasnym tle. Nie bez powodu sprzedaje się neony w workach na jednej ścianie z czarnym tłem. Wtedy jak widac stadko neonów na czarnym tle to robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...