Skocz do zawartości

Kiedy wpuścić rybki


danielzlotnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego trzymałeś wode aż 4 tygodnie?

Dlaczego wymieniłeś aż 50% wody?

Okrzemki często zdarzają się w nowym akwarium... a jednym z najgorszych pomysłów w walce z okrzemkami to podmiany wody.

 

Jeśli bardzo ci zależy możesz potrzymać to wodę z tydzień ze względu na tak dużą wymiane wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie będę w zoologu napewno przez najbliższy tydzień, a rybki mam 3 gupiki w pojemniku i czekam żeby je wpuścić więc jednak tych testów nie kupię bo jak je mam za tydzień kupywać to wtedy i tak juz chyba rybki wpuszcze tylko dokładnie nie wiem za ile je wpuścić żeby okrzemki nie powróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykłego? Wystarczą 2 tygodnie i popularnym mało wymagającym rybkom nie ma prawa nic się stać ;) Osobiście nalezę do osób niecierpliwych i zapewne nie chciało by mi się czekać 30 dni jak mogę 14 ;)

 

A co do okrzemków wywnioskowałem że skoro pojawiają się przeważnie w "świeżej" nieustabilizowanej jeszcze wodzie to dolewanie więcej "świeżej" nie wiem czy pomaga. Nie znam się na okrzemkach ;) Nigdy jeszcze u mnie problemów z glonami nie było jakichkolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim tygodniu stężenie NO2 jest śmiertelne dla ryb. Bez względu na litraż akwarium. To kiedy zamknie się cykl azotowy, w 3 tygodniu czy po miesiącu to już kwestia litrażu bo NO2 zaczyna spadac powoli...

 

Akwarystyka jest dla cierpliwych.

 

Okrzemki pojawiają się nawet po pół roku funkcjonowania akwarium, za duża zawartość krzemu w wodzie, stare świetlówki lub za słabe światło i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kirysek ,możesz JUŻ ;)

 

jeśli jednak tak jak piszesz obejdziesz się bez testów ,a masz wątpliwości możesz wpuścić jedną na próbę ;)

 

ale wątpię żeby coś się m stało ,nawet jeśli to gupiki mają dużą tolerancje na parametry wody ;)

 

PS: na tym forum o tym drugim tygodniu czytałem (ileś_razy) że to dobry czas na wpuszczenie ryb ;) i z doświadczenia i nie tylko mojego ryby nie umierały wpuszczone troszke przed 2ma tygodniami ,uważam że to nie tylko kwestia szczęścia ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co wyczytałem w walce z okrzemkami jedną z metod(oprócz zwiększenia oświetlenia/zbierania mechanicznego/ustabilizowania parametrów wody itd.) jest zmniejszenie obsady... wnioski można samemu wyciągnąć ;)

 

Ale mi się wydaje że haremik gupików nie powinien znacznie zaburzyć "równowagi biologicznej" ;)

Szczerze wątpię że ktoś da tu stu procentową gwarancję czy okrzemki wrócą czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś napisał, że lepiej poczekac trochę dłużej niż za wcześnie zacząc zarybianie. I ja się pod tym podpisuję. Gupik to twarda ryba, ale to nie znaczy, że możemy jej używac zamiast testów na parametry wody :P

Ja na swoim przykładzie powiem, że do akwa 200l wpuściłem 4 kosiarki po 3 tygodniach od zalania...i 2 padły. NO2 miałem na poziomie 1... Za to 4 dni później NO2 spadło do niemierzalnego poziomu :)

Więc odpowiedź jest prosta - skoro możesz to poczekaj, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...