Skocz do zawartości

Jaki filtr zakupic ....?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje filtra do akwarium, mam 120l panoramiczny baniak najprawdopodobniej w przyszlosci bede kupywał wiekszy. Chciałem kupic jakis kubełkowy filtr w granicach 200-300 zł. Jakie firmy poecacie? Chciałbym aby filtr był natyle dobry i mogl obsluzyc akwarium okolo 200-300l. Jakie firmy proponujecie ...? Bede kupywał raczej z alegro wiec gdyby wpadlo wam cos w oko to z gory dzieki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pewnym okresie posiadania filtra TETRA TEC EX700 (od lutego tego roku), mogę Ci napisać parę uwag na jego temat oraz na co bym teraz zwrócił uwagę przy wybieraniu filtra zew. kubełka. No więc od samego lutego miałem z tym filtrem problemy, polegające głównie na notorycznych spadkach ciśnienia. Od jakiś czterech dni narazie działa rewelacyjnie. Okleiłem rurki taśmą PCV (mam nadzieję że to wyeliminuje glony w rurkach które też powodują spadek ciśnienia) oraz na rurkę wlotową założyłem małą gądkę (taką od małego filtra, zwykła prostokątną z dziurką od góry) jako przedfiltr (uważam że lepiej raz w tygodniu zdjąć tę gąbkę i wypłukać pod bierzącą wodą niż raz na dwa czy trzy tygodnie zaglądać do kubła).

Wybieracjąc nowy kubełek napewno bym się zastanawiał nad JBL Cristal profi e900 lub wyższy z jednego prostego powodu - zarówno rurki jak i deszczownię ma nieprzeźroczyste więc napewno tam nie będą powstawać żadne glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to ja się podepnę do tematu, akwarium mam takie samo jak przedmowca, zależy mi na filtrze kubełkowym, który będzie cichy!!!! czyli w praniu po zamknięciu w szafce nie będę go słyszał. Jest to dla mnie dość ważne, gdyż obecny filtr wewnętrzny Penn-plax cascade 600 jest głośny i mimo,że w ciągu dnia mi to nie przeszkadza, to wieczorami jest nie do zniesienia. Granica cenowa to ok. 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Eheim 2213 :roll: . Mam i mogę śmiało polecić ! Jeżeli ktoś zmieni akwa na większe , to kupi drugi i rozmieści je po dwóch stronach zbiornika . Filtracja będzie wtedy znakomita ! 2213 ma dosyć dużo miejsca na wkłady , jest cichy , nie ma problemów z jego pracą , zalewaniem itp . Rurki nie zachodzą glonem jak w tetrach , tak samo deszczownica . Mam porównanie do filtrów z tetry ( 1200 ex w drugim akwa ) powiem tylko tak : jak mam już wyłożyć te 250-300 pln to wolę eheima , nawet za te kilka złotych więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...