Jump to content

Ryby stadne i badania

andrerw
 Share

Recommended Posts

Tez odrazu o tym pomyslalem. 10l to dwie duze banki plynu do spraskiwaczy razem i w takim pojemniku mialyby dobrze czuc sie neonki? Nie byc nerwowe,tworzyc lawice? Pisza,ze te rybki byly w tych "akwariach" zaledwie dwa tygodnie. To chyby troche przykrotko jak na calkowice przyzwyczajenie rybek do nowego miejsca... Zatem moje doswiadczenia w hodowli ryby sa zupelnie odbiegajace od doswiadczen angielskich nukowcow...

Tak sobie myślę,u nich neonki pływają w ławicy dopiero od 10sztuk w 10l.akwa.

U mnie pływają w ławicy od 6sztuk w 63l.akwa

Ciekawe czy można według tego stworzyć jakiś wzór matematyczny dotyczący rybek akwariowych :ugeek::mrgreen:

Według Katherine Sloman jest to początek drogi do zrozumienia ryb. Wiele kwestii wciąż pozostaje tajemnicą. W najbliższej przyszłości Sloman zamierza zbadać zachowania innych gatunków i różnych gatunków zamieszkujących jedno akwarium.

- To dopiero wierzchołek góry lodowej. Trzeba przeprowadzić wiele badań, by ustalić, ile rybek najlepiej umieszczać razem w akwarium, by stworzyć im najlepsze warunki - mówi badaczka.

niech zaczną od 10 red oscarów :D ale 20l bo w 10l chyba nawet w occie by się nie zmieściły ;p

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...