Skocz do zawartości

Temperatura wody dla tych gatunków


Rekomendowane odpowiedzi

Co do obniżenia temperatury, to ewentualnie możesz zainstalować w pokrywie wentylatorki (takie jak są w obudowach komputerowych) jednak nie da to spadku temperatury o więcej niż 2`C.

Lato i upały niestety mają taki wpływ na temperaturę w akwarium. Jeżeli te 30`C jest wynikiem gorącego lata a nie tradycyjnych żarówek to ryby muszą to przeżyć. Napowietrzaj mocniej wodę, filtr na maxa daj (ale wirówki nie rób ;) ) i te wentylatorki.

 

love_gr poniżej napisała o kostkach lodu, próbowałem: daje to minimalne efekty i na chwileczkę. Można pobawić się inaczej ale roboty sporo z tym jest. Są takie wkłady do lodówek turystycznych. Zamrozić i wymieniać co jakiś czas skierować ujście z filtra na te wkłady. Ja jednak bym niczego nie robił ryby przeżyją, będzie OK.

 

Zdejmij pokrywę oświetleniową na noc, tylko daj na górę taką drobną siateczkę ogrodową, żeby ryby nie powyskakiwały w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz codziennie... można np. co tydzień podmieniając wodę, to wlewać zimną. no i te kostki lodu zostają. U mnie jest 28 na szczęście;), ale też za wysoko:(

Jak to zimną wode?? :shock: rybki dostaną szoku i po rybkach, oczywiście można chłodniejszą wode ale o pare stopni, ale nigdy zimną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych kostek też rybki mogą się przeziębić, dlatego że rybki pomyślą że to pokarm i zaczną skubać, i w takiej chwili rybka przeziębia się. A co do tych kostek to ja wiem czy to coś da?? może na chwilę schłodzi temp, ale za parę minut ona znowu powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha:P właśnie za filtrem i filtr to rozprowadzi:P albo dać do filtra do środka kostki lodu ;)

Wtedy będzie to samo, woda zrobi sie momentalnie zimniesza w tym miejscu gdzie jest filtr, i rybki wraz mogą się przeziębić! Nie ma co cudować, wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...