Skocz do zawartości

Temperatura wody dla tych gatunków


Rekomendowane odpowiedzi

a co szkodzi temu by wrzucić te kostki bezpośrednio bo nie rozumiem? przecież jak dajesz mrożonki, to też jakby nie było jest to lód a rybom nic się nie dzieje mimo, że skubią nawet jedzenie z tego...

Szkodzi, i to dużo, taki pokarm jak mówisz powinno się rozpuścić w jakimś słoiczku i dopiero wlewać rozpuszczony do akwa, rybki się przeziębiają w taki sposób jak mówisz. A żeby skutecznie obniżyć temperaturę w akwa to do butelki wlewamy wodę, i zamrażamy i później do akwa i już się temperatura obniża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie przeczysz, woda zamrożona w butelce to w dalszym ciągu bryła lodu, oddzielona jedynie cienką warstwą plastiku, co i tak nie chroni ryb od przeziębienia skoro tak się już upierasz. Też mogą podpłynąć i zacząć skubać lodowatą butelkę, a woda w promieniu kilku milimetrów od butelki również dostaje gwałtownego spadku temperatury, więc ryba również "połknie" tą zimną wodę jeżeli już tak obrazowo mam to przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zgadzam sie z Kiryskiem. Je jeśli już masz jakieś zdanie, to dąż do niego... a nie:/

Butelka jest jeszcze gorsza, bo masz więcej wody zamrożonej i będzie więcej do obgryzania-większa możliwość, żeby ryby się przeziębiły. kostki lodu są małe...

lepiej nic nie cudować! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście śmieszni, a love gr to tylko powtarzasz po kimś :) ale jak butelke będzie skubać to nie to samo co kostkę lodu, lód bezpośrednio idzie do przewodu pokarmowego, a z butelki co idzie nic! Poczytajcie troche, lub na zdrowy rozsądek wystarczy pomyśleć. Kostka lodu ma bezpośredni kontakt :shock: z rybą, a z butelka nie. Wystarczy troche pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z butelką też ma kontakt:/ Jak jest w środku woda zamarźnięta, to i butelka jest lodowata.

 

P.S nie powtarzam, tylko mam po prostu też takie zdanie na ten temat. (sory, żeby na tym forum każdy miał mieć inne zdanie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam ten sam problem z temperaturą właśnie dzisiaj padły mi 2 kardynałki ,bo mam za wysoką temperaturę i nie mogę jej obniżyć nawet butelki z mrożoną wodą nic nie dały no może o jeden stopień .W zoologicznym powiedzieli mi że być może trzeba będzie zainwestować w sprzęt chłodzący.Macie może jakieś inne pomysły?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol przekonalem sie sam na sobie ze nie ma co sie kłocic, lepiej czyjas sugestie kilka razy przemyslec a nie odrazu odpisywac.. a co do waszego problemu to ja zawsze stosowalem kostki lodu i rybom nigdy nic nie bylo, a co do butelki to nie jestem za tym aby do akwa takie "wynalazki" wrzucac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki w moim akwarium nie mogą być- ryby od razu by ją obskubały i przeziębiły się. A nawet jeśli nie, to woda będzie chwilowo zimniejsza, a za chwilę znowu temp. podskoczy. I są wahania- powód chorób... Więc najlepiej z butelką- nalać tam zimnej wody a gdy się ociepli nalać nowej. I woda będzie mniej więcej miała stałą temp.

 

love_gr kontakt z butelką? A co im zaszkodzi ze zimna butelka jest w wodzie? Nie odłamią jej kawałek. A lód odłamią. Grzałka też jest podobnie jak butelka z zimną wodą- jest gorąca w tym miejscu co grzeje i rybki mogą się oparzyć. Mimo to jest w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem, że zależy od rybek, ja np. wrzuciłam do akwarium pare kostek lodu i rybkom nic nie było, ani się nie zainteresowały kostką! wrzuciłam ją przed filtrem, przy pistiach (mlodych, na poł cm:P). Rybki nie obskubywały, ani nic:D Więc to zależy od rybek.

 

Monta:

Nie mówię, że przy Butelce będzie tak źle, ale kostki lepsze, bo jak je dasz za filtrem to u mnie rozmrożenie ich trwało kilka minut. Można np. robić tak, że przy karmieniu rybek po 1 stronie akwarium po 2 stronie wrzucasz za filtrem kostki lodu. Rybki zajmą się jedzeniem, a kostki się spokojnie rozpłyną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to od ryb zależy. Moje zjedzą wszystko co się do akwarium wrzuci, a jak się rękę wsadzi do wody to ją gryzą. I wszystkie pistie w moi akwa zostały zjedzone... :/ Więc kostki lodu na pewno by też zostały zjedzone... W moim akwa tylko by się z tą butelką udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...