Skocz do zawartości

Kilka problemów


Maxiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema chcialbym żeby ktoś mi coś pomógł otoz 

Przyjechały w końcu upragnione hm samiec i samica samiec to boji się własnego cienia ucieka jak się liść ruszy ale to mi pasuje bo chodziło mi o to żeby był jak poprzedni nie agresywny ale samica w pięć minut od wpuszczenia wzięła zwykła samice bojownika i doprowadziła do jakiejś katastrofy pomógłby ktoś co mam zrobić niżej zjdecie i dwie sprawy 

 

W jednej z alternantery tam gdzie są cierniooczki są ogryzione liście co zrobić 

 

Helmet gdzieś uciekł nie wiem gdzie jest nie umiem go znaleźć 

 

I ozdoby otóż zakupiłem ceramiczna ozdobę do akwarium dla cierniooczkow ale problem ze wylupalo się kawałek i pytanie czy mogę go dać tutaj jak odpisalby jeden użytkownik który wczensiej mi pomagał byłbym wdzięczny i tutaj dla niego daje wyniki testów po dwóch tygodniach 

No3 0

No2 0

Gh 18

Kh 10

Ph 7

Cl2 0

IMG_20220128_210738.jpg

IMG_20220128_210726.jpg

IMG_20220129_162557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 16:22, Maxiu napisał:

samica w pięć minut od wpuszczenia wzięła zwykła samice bojownika i doprowadziła do jakiejś katastrofy pomógłby ktoś co mam zrobić

Oddać obie samice do sklepu, zostawić tylko samca, albo oddać wszystkie bojowniki do sklepu.

 

W dniu 29.01.2022 o 16:22, Maxiu napisał:

W jednej z alternantery tam gdzie są cierniooczki są ogryzione liście co zrobić 

Zostawić, odrośnie. Cierniooczki oddać do sklepu.

 

W dniu 29.01.2022 o 16:22, Maxiu napisał:

Helmet gdzieś uciekł nie wiem gdzie jest nie umiem go znaleźć 

Sam się znajdzie.

 

W dniu 29.01.2022 o 16:22, Maxiu napisał:

zakupiłem ceramiczna ozdobę do akwarium dla cierniooczkow ale problem ze wylupalo się kawałek i pytanie czy mogę go dać tutaj

Lepiej nie dawać, a w zamian kupić naturalny korzeń w sklepie zoologicznym.

 

W dniu 29.01.2022 o 18:36, Sławek121 napisał:

Do nadmanganianu ją.

Duuuuużo nadmanganianu :D

Wiem, że to miał być żart, ale to nie byłby taki głupi pomysł, żeby odkazić te obgryzione płetwy bojowniczki ;)

 

Maksiu... Kiedy zrozumiesz, że robisz z tym akwarium wszystko nie tak, jak trzeba...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rybi fight club.  Trzeba odkazić te płetwy nadmanganianem jak Sławek zasugerował, o ile dobrze pamiętam, roztwór 2mg/l w osobnym zbiorniku i kąpiel ryby kilkanaście minut raz dziennie aż się zagoi.

 

Może jednak warto uporządkować obsadę, bo chyba w zoologu ktoś Ci zasugerował, że wszystkie rybki mogą razem żyć w każdej wodzie. Dla nich mogą, bo dzięki temu mogą sprzedawać non stop żywca nowym akwarystom. Bojowniki przy gupikach to marny pomysł - nawet samicom zdarza się bez prowokacji potargać płetwy kolegom, cierniooczki powinny mieć miękką wodę i drobny piasek.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 19:28, maziama napisał:

Oddać obie samice do sklepu, zostawić tylko samca, albo oddać wszystkie bojowniki do sklepu.

 

Zostawić, odrośnie. Cierniooczki oddać do sklepu.

 

Sam się znajdzie.

 

Lepiej nie dawać, a w zamian kupić naturalny korzeń w sklepie zoologicznym.

 

Wiem, że to miał być żart, ale to nie byłby taki głupi pomysł, żeby odkazić te obgryzione płetwy bojowniczki ;)

 

Maksiu... Kiedy zrozumiesz, że robisz z tym akwarium wszystko nie tak, jak trzeba...?

 

 

Ok zostawiam samca 

 

a jakieś rady czy po prostu kupić 

 

No to jak oddam to chyba się nią zajmą nie 

 

A co to znaczy stf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...