Skocz do zawartości

Co polecacie? Co zmienić? 180l


p.Agassiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od dawna posiadam akwarium. Przewałkowałem różne gatunki ryb od takich które w szklance przeżyją aż po dyskowce.
Aktualnie posiadam standardowe akwarium 180l. W akwarium filtr zewnętrzny HW-302. Sporo gatunków roślin ale narazie nie jest gęsto bo rosliny dopiero ruszają. Dodatkowo w akwarium jest jeden duży korzeń dębowy a w najbliższym czasie pojawi się jeszcze jeden. Woda kranowa PH 7.4, 24*C. Za podłoże służy warstwa piasku kwarcowego o deobnej gradacji lekko żółtawy. Aktualnie w akwarium pływają
-2 skalary których chcę się pozbyć
-6 brzanek pięciopręgich
-5 tęczanek neonowych
3 brzanki titeya
2 zwinniki blehera(zostały ze starej obsady)
Za kilka tygodni chcę zmienić skład obsady. Bardzo podobają mi się obecnie pływające brzanki pięciopręgie które ku mojemu zdziwieniu pływają pięknie ławicą. Chciałbym zwiększyć ich ilość. Również chcę pozostawić tęczanki neonowe i również zwiększyć ilość. Titeya także chce pozostawić ale dodać z 3 sztuki by lepiej się czuły. Skalarów jak wyżej pisałem zamierzam się wyzbyć i zostać przy małych rybach.
Z chęcią dodałbym jedną parę lub harem pielęgniczek np ramirezy ale cos co nie przekopie mi całego dna jak uprzednio posiadane barwniaki czerwonobrzuche. Kopały jak szalone... Jak akwarium odpowiednio zarosnie to z checią dodałbym troche krewetek red cherry albo blue velvet. Dodatkowo napewno mam w planach otoski w ilosci około 7szt. Wybaczcie zawiłość ale chodzi mi głównie o taką obsadę ale nie wiem jakie ilości ryb.
Brzanka pięciopręga 12szt(?)
Brzanka titeya 6szt(?)
Tęczanka neonowa 8szt(?)
Krewetki na start z 5szt jednej barwy(nie chcę mieszać)
Pielęgniczka Ramireza 2szt(co innego ewentualnie?)
Otoski 7-8szt.
Może cos innego ciekawego proponujecie? Ryby kupuje z hodowli a nie ze sklepu zoologicznego
Akwarium chcę zarybić z zapasem tak by nie było przesadnie zapełnione. W miarę możliwosci planuję dbać o spore ilosci roślin i kryjówek dla ryb. Wode wymieniam raz w tygodniu około 50%. 
Pozdrawiam i proszę o pomoc oraz ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...