Skocz do zawartości

Jaki filtr kubełkowy do akwarium 200l


Aleko96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję się do postawienia na nowo baniaczka 200l w którym docelowo mają zamieszkiwać pielęgnice zebry, taki jest plan, jednak ostatecznie ryb nie ma być jakoś dużo, niezależnie od ich rodzaju.

 

Z tego co się dowiedziałem, akwarium takiej wielkości nie powinno funcjonować jedynie na filtrze wewnętrznym (mowa o filtrze AQUAEL FAN3) chyba, że się mylę, to proszę dać znać.

 

Wobec tego przymierzam się do kupna filtra kubełkowego, mam wytypowane kilka z nich, który z nich wybrać? Może ktoś osobiście ma któryś z nich i może polecić?

1) Aquael ultra 900 (producent wskazuje, że jest to wersja dedykowana do akwariów 60-200l, czy dałby radę?)

2) Aquael ultra 1200

3) Tetra ex800 plus

4) JBL e702

 

Oprócz tego, mam jeszcze jedno ogólne pytanie, czy filtr taki musi być koniecznie postawiony bezpośrednio pod akwarium? Czy istotnie jest jedynie to by znajdował się poniżej poziomu wody? Pytam gdyż mam solidną szafkę z litego drzewa, jednak jest ona tak skonstruowana, że filtr nijak nie wejdzie pod nią, a musiałby stać na podłodze, obok akwarium.

 

Dziękuję z góry za pomoc i czekam na odpowiedzi, chciałbym jak najszybciej zamówić filtr i stawiać baniak :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 200 l miałem 2 x JBL e901 potem Tetra EX 1200 Plus. 

JBL'e do niczego się nie nadają. Te filtry mają wadę konstrukcyjną.

Tetra EX 1200 Plus spisywała się dobrze. Mogę polecić ten filtr. EX 800 może być za słaba.

Aktualnie w 200 l pracuje Ikola MAXX 400. Porządna konstrukcja, którą też możesz wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chodzi o położenie filtra? Może stać gdzieś z boku? Czy wystarczy by był jedynie poniżej poziomu wody?

 

Ta ikola wydaje się być niezła jeśli chodzi o cenę, producent podaje, że jest to "Polski eheim". Normalnie wziąłbym to za kolejne dziadostwo, ale ładnie opakowane. Jestem zaskoczony, czy jest może jeszcze jakiś użytkownik filtrów tej marki i może coś od siebie dodać? Bo cena jest zachęcająca.

Edytowane przez Aleko96
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Aleko96 napisał:

A co jeśli chodzi o położenie filtra? Może stać gdzieś z boku? Czy wystarczy by był jedynie poniżej poziomu wody?

Może stać z boku poniżej akwarium.

 

23 godziny temu, Aleko96 napisał:

Normalnie wziąłbym to za kolejne dziadostwo

To porządny produkt. Tanie części, ale jeszcze mnie nie zawiódł więc nie musiałem kupować. Ma dobry przepływ, czego nie mogę powiedzieć o JBL - 50% deklarowanego przepływu to maksimum jego możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...