Jump to content

Aleko96

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Aleko96

 • Rank
  Podglądacz
 1. Aleko96

  Pielęgnica niebieskołuska - ubarwienie

  ja osobiście zakupiłem parę dni temu samca niebieskołuskiej, przynajmniej tak mi się wydaje. Na początku był blady, ale wystarczyło że rozejrzał się po akwarium, nabrał pewności, zjadł sobie coś i odrazu pięknie nabrał ciemnych barw. a charakterystyczne niebieskie łuski zaczęły połyskiwać
 2. Wpisalem tylko chichiros i odrazu znalazło, dziwne, jak wpisywałem belka, LED, oświetlenie to z reguły wyskakiwały same moduły bez żadnych szyn mocujących, dzięki za pomoc. Moja wewnętrzna polska cebula się rozwarstwia jak widzę cenę ponad 2 stówki, może zaryzykuję tą za 90 złotych
 3. Czyli rozumiem że przynajmniej na papierze ta belka byłaby ok i dałaby spory przyrost światła roślinkom?
 4. Myślę, że to żaden problem, obecnie nie mam i nie przewiduję hodowania ryb labiryntowych w w/w akwarium, ale tak zupełnie hipotetycznie, jaki to sprawia problem? Chodzi o potencjalne ryzyko przechłodzenia labiryntu u ryb w okresie zimowym przy np. wietrzeniu pomieszczenia? Podsumowując, czy uważasz że zakup tej belki ma jakikolwiek sens? Szczerze to na allegro nie znalazłem żadnej gotowej innej belki odpowiedniej dla mojego akwarium, no chyba że źle szukam.
 5. Witam, na chwilę obecną posiadam standardowe akwarium 60l 60x30x30 cm. W pokrywie znajduje się budżetowa świetlówka POLAMP o mocy 15W G13/T8 o barwie 6400k. Wydaje mi się że same światło jest dość słabe, dodatkowo boki akwarium są jeszcze słabiej oświetlone jako że świetlówka ma jedynie ok. 40 cm długości. Rośliny to Nurzaniec azjatycki, Limnophilia Sensiflora, mech jawajski, moczarka, . Nie są to gatunki jakoś mega wymagające, jednak wydaje mi się że poniżej 0,3W/l to troszkę mało, zwłaszcza że tyle to mają rośliny w centralnej części zbiornika. Chciałbym dokupić coś lepszego, czy tego typu Belka LED poprawi cokolwiek w moim wypadku? Co prawda jest to 18W czyli niewiele więcej ale Watt wattowi nierówny. https://allegro.pl/oferta/belka-oswietlenie-aqua-led-18w-60cm-57-67cm-plant-9136622451 Czy warto to zakupić? A może możecie coś od siebie zaproponować? Bo ja nie mam wiedzy jak samemu sklecić jakąś pokrywę. Czekam niecierpliwie na odpowiedzi.
 6. Witam, chciałbym prosić o waszą pomoc w doborze obsady do zbiornika standardowego 200l, jako że nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na filtr RO ani zabawiać się w przepuszczanie wody przez różne żywice w celu otrzymaniu miękkiej wody a już tym bardziej kupować wody demineralizowanej uznałem, że najlepszą opcją będzie dobór rybek względem właściwości wody. Tak więc woda ma 7,5 PH natomiast twardosc ogolna wynosi ok. 17 dH takze jest to woda średnio twarda przyjmując, że ta mocno twarda zaczyna się od 20. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, pierwszym pomysłem było wpuszczenie pielegnic zebr, ale jak mówię, jestem skłonny wpuścić każdy rodzaj ryb, byle warunki te były dla nich znośne.
 7. A co jeśli chodzi o położenie filtra? Może stać gdzieś z boku? Czy wystarczy by był jedynie poniżej poziomu wody? Ta ikola wydaje się być niezła jeśli chodzi o cenę, producent podaje, że jest to "Polski eheim". Normalnie wziąłbym to za kolejne dziadostwo, ale ładnie opakowane. Jestem zaskoczony, czy jest może jeszcze jakiś użytkownik filtrów tej marki i może coś od siebie dodać? Bo cena jest zachęcająca.
 8. Witam, przygotowuję się do postawienia na nowo baniaczka 200l w którym docelowo mają zamieszkiwać pielęgnice zebry, taki jest plan, jednak ostatecznie ryb nie ma być jakoś dużo, niezależnie od ich rodzaju. Z tego co się dowiedziałem, akwarium takiej wielkości nie powinno funcjonować jedynie na filtrze wewnętrznym (mowa o filtrze AQUAEL FAN3) chyba, że się mylę, to proszę dać znać. Wobec tego przymierzam się do kupna filtra kubełkowego, mam wytypowane kilka z nich, który z nich wybrać? Może ktoś osobiście ma któryś z nich i może polecić? 1) Aquael ultra 900 (producent wskazuje, że jest to wersja dedykowana do akwariów 60-200l, czy dałby radę?) 2) Aquael ultra 1200 3) Tetra ex800 plus 4) JBL e702 Oprócz tego, mam jeszcze jedno ogólne pytanie, czy filtr taki musi być koniecznie postawiony bezpośrednio pod akwarium? Czy istotnie jest jedynie to by znajdował się poniżej poziomu wody? Pytam gdyż mam solidną szafkę z litego drzewa, jednak jest ona tak skonstruowana, że filtr nijak nie wejdzie pod nią, a musiałby stać na podłodze, obok akwarium. Dziękuję z góry za pomoc i czekam na odpowiedzi, chciałbym jak najszybciej zamówić filtr i stawiać baniak :)
×