Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skalarów


Pitrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, DavyJones napisał:

Wytrzesz oczu to obaw choroby. Szanse na wyleczenie są nikłe. Leczyłem kiedyś Prętnika z sukcesem preparatem Microbe Lift, ale koszty przekraczają kilkukrotnie wartość ryby.

 

Gurami to ryby ciepłolubne, wrażliwe na azotany. Sprawdź te parametry.

Temperatra 28-29 azotany na poziomie 20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

image.png.9268faccb719279a3b11129d16783a0a.pngTabela z parametrami wody testami kropelkowymi zoolek- 

GH oraz KH nie umiem do konca mierzyć wieć nie są one jednoznaczne

w gh nie miałem koloru czerwonego tylko odrazu zielony po 4/5 kroplach a wyczytałem że gdy nie ma kol czerwonego oznacza ze gh jest na poziomie 6/7

 

Wyniki ,,badań,, są dobre? coś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pitrr napisał:

a pasożytnica to choroba zakaźna ? Czy jak juz gurami chore opusciło zbiornik nie mam sie o co bać?

 

Może chodzi Ci o posocznicę?

 

Ja moje skalary leczyłem przez 3 miesiące. Zanim przestały mieć objawy nicieni i wiciowców. Każde dodanie nowej rośliny, ryby, ozdoby z cudzego akwarium to niebezpieczeństwo wprowadzenia patogenów do akwarium. Nie zawsze dają o sobie znać. Czasami gdy w akwarium warunki są dla danego gatunku ryb idealne, objawy nigdy nie występują. Czasami większa podmiana wody, może zestresować ryby i dać pasożytom pole do popisów.

 

Jeśli usunąłeś chorą rybę ze zbiornika to na 99% patogeny pozostały w zbiorniku. Co nie jest równoznaczne z tym, że te ryby co pozostały w zbiorniku  zachorują.

 

Możesz profilaktycznie zastosować FMC Zoolek. Konieczne jest intensywne napowietrzanie po podaniu preparatu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DavyJones napisał:

Może chodzi Ci o posocznicę?

 

Ja moje skalary leczyłem przez 3 miesiące. Zanim przestały mieć objawy nicieni i wiciowców. Każde dodanie nowej rośliny, ryby, ozdoby z cudzego akwarium to niebezpieczeństwo wprowadzenia patogenów do akwarium. Nie zawsze dają o sobie znać. Czasami gdy w akwarium warunki są dla danego gatunku ryb idealne, objawy nigdy nie występują. Czasami większa podmiana wody, może zestresować ryby i dać pasożytom pole do popisów.

 

Jeśli usunąłeś chorą rybę ze zbiornika to na 99% patogeny pozostały w zbiorniku. Co nie jest równoznaczne z tym, że te ryby co pozostały w zbiorniku  zachorują.

 

Możesz profilaktycznie zastosować FMC Zoolek. Konieczne jest intensywne napowietrzanie po podaniu preparatu!

Napowietrzanie? Czy mocniejszy ruch tafli wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pitrr napisał:

Ja zawsze daje siatkę między ziemia a zwir, żeby rośliny nie wypadały

 

Co znaczy nie wypadały? Masz akwarium na stacji kosmicznej? 🤣🤣🤣

 

37 minut temu, Pitrr napisał:

a jak Pańskie 480l?

 

W tym tygodniu już będzie zrobione. W piątek przyjeżdżają rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pitrr napisał:

skad Pan zamawia roslny?

 

Od znajomego. Paczka miała przyjść w piątek - tak się umówiliśmy, bo nie zrobiłem jeszcze oświetlenia. Niestety znajomy jest upośledzony 🤣 i paczka przyszła już dzisiaj. Dlatego muszę rzucić wszystko i zrobić belki oświetleniowe, bo szkoda roślin, a lista robi wrażenie:

 

  1. Nuphar japonica
  2. Vesicularia Creeping moss 
  3. Microsorium pteropus 
  4. Bolbitis heudelotii 
  5. Limnophila hippuroides
  6. Rotala Vietnam 
  7. Rotala macrandra 
  8. Rotala wallichii 
  9. Echinodorus Regine Hildebrandt 
  10. Echinodorus Rubin narrow leaf 
  11. Pogostemon erectus 
  12. Schismatoglottis prietoi 
  13. Lagenandra Meeboldi 


Z moich zbiorników pozyskam:

  1. Echinodorus Ocelot
  2. Aponogeton longipulimosus

 Rośliny pójdą do dwóch akwariów tej 496 l  i 50 l (to będzie full HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DavyJones napisał:

Od znajomego. Paczka miała przyjść w piątek - tak się umówiliśmy, bo nie zrobiłem jeszcze oświetlenia. Niestety znajomy jest upośledzony 🤣 i paczka przyszła już dzisiaj. Dlatego muszę rzucić wszystko i zrobić belki oświetleniowe, bo szkoda roślin, a lista robi wrażenie:

 

  1. Nuphar japonica
  2. Vesicularia Creeping moss 
  3. Microsorium pteropus 
  4. Bolbitis heudelotii 
  5. Limnophila hippuroides
  6. Rotala Vietnam 
  7. Rotala macrandra 
  8. Rotala wallichii 
  9. Echinodorus Regine Hildebrandt 
  10. Echinodorus Rubin narrow leaf 
  11. Pogostemon erectus 
  12. Schismatoglottis prietoi 
  13. Lagenandra Meeboldi 


Z moich zbiorników pozyskam:

  1. Echinodorus Ocelot
  2. Aponogeton longipulimosus

 Rośliny pójdą do dwóch akwariów tej 496 l  i 50 l (to będzie full HD)

Po cichu liczyłem że alegro i poleci Pan jakiegoś sprzedawce żebym mógł do swojego kupic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...