Skocz do zawartości

Śmierć neonków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilam synowi akwarium, w sklepie polecili 2 pisorki, glonojad ,6 neonków i 6 danio. Woda stala tydzien. Sa roslinki. Syn jest zalamany bo 3 neonki zdechly po 3dniach. Nie wiem czym to jest spowodowane. Nie mialam wczesniej akwarium. Karmimy po troszku 2razy dziennie platkami. Czy ktos wie z czego to moze wynikac, co.zmienic? I ewentualnie czy mozna jeszcze jakies rybki dokupic inne... bede bardzo wdzieczna za kazda rade. Akwarium 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest filtr i grzalka i dawalismy bakterie itp. Generalnie bylismy ponoc w dobrym sklepie i kupilismy to co poradzil nam sprzedawca, ze są dobre. Syn ma 9 lat i chyba sam nie karmil... pozytywne jest to że kolejne 3 neonki nie wygladaja na chore...

Jedyne czego nie robiłam, nie kupowalam testow na sprawdzenie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium niedojrzałe, ryby osłabione po zakupie...a może nawet były na coś chore (zdarza się podczas zakupu). Doradzam mimo wszystko jakieś witaminy dla ryb. Jeśli możesz, zaopatrz się w podstawowe testy - NO3 i NO2. Testy na odczyn (pH) i twardość wody (GH i KH) możesz zakupić później.  Słyszałam, że podobno po zakupie bakterii ryby można wpuścić prędzej, ale czytałam też, że bakterie namnażają się bardzo powoli. Trzymam kciuki za Wasze rybki. 

 

P.S.: Co do obsady, nie wypowiem się. Wydaje mi się, że dla danio to za małe akwarium - ale ja sama mam problem z doborem własnej obsady, więc nie zamierzam pouczać nikogo odnośnie zestawu rybek. 

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony to stadne ryby które muszą mieć miękką lekko kwaśną wodę. Do tego są dosyć delikatne. Jak na pierwsze ryby to kompletne pudło. Dppuki sie nie dowiesz jakie masz Ph i twardość wody, doputy nie dobierzesz odpowiednich ryb. Także albo testy na ph i twardość, albo zrób w sklepie test za parę złotych, albo zobacz na stronie wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piteros napisał:

Neony to stadne ryby które muszą mieć miękką lekko kwaśną wodę.Do tego są dosyć delikatne.

 

 

A tu muszę zaprzeczyć. W moim twardzielu radziły sobie lepiej niż danio chociażby. Co nie oznacza, że namawiam do hodowli w twardej wodzie. Stwierdzam jedynie fakt, że neonki są bardziej wytrzymałe niż inne ryby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dzierzka666 napisał:

 

 

A tu muszę zaprzeczyć. W moim twardzielu radziły sobie lepiej niż danio chociażby. Co nie oznacza, że namawiam do hodowli w twardej wodzie. Stwierdzam jedynie fakt, że neonki są bardziej wytrzymałe niż inne ryby. 

Radziły? Trudno z tym polizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...