Skocz do zawartości

Pomożecie z Podłożem ?


krokodyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, założyłem swoje pierwsze w Zyciu akwarium 105 litrów, jest wszystko ładnie tylko moja roślina nie chce rosnąć, doczytałem się ze mam złe podłoże. 
Mam sam żwirek i kamyczki nic wiecej. Dlatego chciałbym zrobić restart zbiorika i kupić odpowiednie podłoże i odpowiednio wszystko zrobić, Tylko Jak ?? Pomożecie mi ? Będę naprawde wdzięczny 
niżej dodam zdjęcie jak wygląda podłoże u mnie. 
https://zapodaj.net/e3a0ce1713671.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zasadniczo masz 4 opcje:

 

1. Kupić worek ziemi ogrodowej (najlepiej bez dodatkowych nawozów) usypać jej ~2 cm na dnie, wszystko zasypać drobnym żwirkiem, którego warstwa to min. 5cm.

 

2. Kupić gotowy substrat, przysypać drobnym żwirkiem.

 

3. Kupić specjalistyczne podłoże aktywne za sporo pieniążków, wsypać je na dno i gotowe.

 

4. Nie zmieniać podłoża, tylko nawozić składnikami odżywczymi dla roślin bezpośrednio do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żwir jest za gruby do uprawy roślin. 

 

Lepiej jest założyć zbiornik od nowa. Jeśli decydujesz się na żwirek to o granulacji 2-4 mm. Kolejna opcja - wcale niedroga - to Manado. Jest z gliny więc w jakimś stopniu będzie buforować. W przypadku żwirku i Manado dobrze jest dać jakiś substrat podżwirowy, np Tetra Complete, JBNL Aquabasis lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DavyJones napisał:

jak myślisz taki żwirek będzie dobry ??? 
zamówił bym go 22 Kg :)
https://allegro.pl/oferta/zwirek-rzeczny-do-akwarium-kwarcowy-2-4mm-2kg-7532369032





Ten żwir jest za gruby do uprawy roślin. 

 

Lepiej jest założyć zbiornik od nowa. Jeśli decydujesz się na żwirek to o granulacji 2-4 mm. Kolejna opcja - wcale niedroga - to Manado. Jest z gliny więc w jakimś stopniu będzie buforować. W przypadku żwirku i Manado dobrze jest dać jakiś substrat podżwirowy, np Tetra Complete, JBNL Aquabasis lub coś podobnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...