Skocz do zawartości

Podmiany wody - ocena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że dobry dział... Nie byłem pewny do "Napowietrzanie i filtracja"

Mój tata wymyślił sposób wymieniania wody, z kranu w garażu wleje się do wiadra, które będzie stało też w garażu i później odczeka się te 24h przed wlaniem do zbiornika i się weźmie pompkę (elektryczną oczywiście...) i przez okno do baniaka wleje, mam do garażu blisko, piętro niżej, teraz moje pytanie:

 

Czy ten pomysł jest dobry?

 

Akwarium jeszcze nie w użyciu, więc to pomysł pierwszy;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale to trzeba być naprawdę śmierdzącym leniem, żeby o wiaderko wody uruchamiać pompy i inne cuda. :| i tak musisz zejść tą pompe załączyć, a potem wejść do góry czy sie nie przelewa i znów zejść wyłączyć pompę. sam sobie komplikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, bez wylewania i noszenia...

1. Koszt pompy - Nie może być to zwykła pompka akwariowa. Musi to być już niezły kompresor, żeby wtoczyć wodę te kilkanaście metrów w górę.

2. Koszt węży - Lekko licząc, musisz mieć 30m. Jeśli będzie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, szybko skruszeje i będzie wymagał częstej wymiany.

3. Jak niesiesz ostrożnie wiadro, to nie wylejesz (ew. zrosisz trochę dywan :P). Jeśli węże się rozszczelnią, masz zalaną całą podłogę.

4. To ma być na stałe na zewnątrz? Jak to będzie wyglądało! Jeśli nie na stałe, to poprowadzenie węża z wiadra do akwarium zajmie więcej czasu niż przeniesienie tej wody w wiadrze.

 

Dodaj do tego komentarz Kiryska i już znasz moją ocenę projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfidiusz :arrow: Czemu wodę trzeba podnieść na kilkanaście metrów i mieć 30m węża? Najwięcej na 6m, a to ile węża to zależy jak chce się go poprowadzić. Co do reszty to zgadzam się z poprzednikami.

Przyjąłem 10m od gruntu do okna na pierwszym piętrze. Do tego nie sądzę, żeby wiadro stało na środku bramy garażowej, a i akwarium nie trzyma się przy od razu przy parapecie (po 5m na każdym końcu). Dodaj do tego 5m na poprowadzenie węża po kątach w sposób "jak się chce go poprowadzić" i 5m zapasu (ten zawsze się przydaje) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł nie wypali, bo musiałbyś mieć niezłą pompę by podnieść słup wody na dajmy 3m... Duże filtry kubełkowe jak tetra ex1200 czy jbl 1500 mają podnoszenie wody w granicach 2m... odpowiedz sobie sam czy pomysł wypali? No chyba, że masz taką pompę, że nie zmieści Ci się do wiadra, lub taką co na wcisk wejdzie i wrzuci 20l w 5 sek... istny rollercoster dla ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, praktycznie to ja leję dzień przed chlorowaniem na wodociągach prosto z węża do akwarium nie zauważyłem bo to kiedyś zaszkodziło.

muszę przyznać, że masz zaufanie do wodociągów... jak kiedyś się pomylą, lub zmienią system chlorowania to możesz sporo zaryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...