Skocz do zawartości

[180l] Tanganika


Chuck z Chupa Chupasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam puste akwarium, ponieważ postanowiłem zmienić obsadę, i mam kilka pytań w związku z tym.

 

Akwarium: 180l (100x40x50 profilowane na półokrągło, po bokach ma 34cm)

Filtracja: Tetra EX 800 plus

Oświetlenie: pokrywa z dwoma świetlówkami T8 90cm 30W

Podłoże: planuje kupić piasek 

Parametry wody: posiadam filtr RO i testy kropelkowe, więc będzie jaka potrzeba

Posiadam również lampę uv

 

Pytanie nr1

Czy ta filtracja wystarczy do tanganiki, czy coś jeszcze dokupić?

 

Pytanie nr2

Czy mogę dać księżniczkę z burundi (Neolamprologus brichardi) z czymś jeszcze w tym zbiorniku np. Altolamprologus compressiceps lub jakiś naskalnik?

Czy postawić na bardziej pewne rozwiązanie czyli muszlowiec wielopręgi (Neolamprologus multifasciatus) z naskalnik kędzierzawy (Julidochromis ornatus)?

 

Pytanie nr3

Czy to oświetlenie nie będzie za jasne?

 

Ewentualnie czy macie jakieś lepsze propozycje?

Edytowane przez Chuck z Chupa Chupasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradę. :)

Jak już można się domyślić jest to maja pierwsza tanganika, wiec miał bym jeszcze kilka pytań.....

Lamprologus caudopunctatus 2+2 i Telmatochromis vitattus shell 1+3 było by tak, czy za syto/rzadko?

Wyczytałem że te ryby potrzebują muszli ślimaka rysotta, ile tych muszli by pasowało im tam wrzucić? bo dosyć drogie.

Można jakieś rośliny posadzić czy nie ma to większego sensu?

Wie może ktoś gdzie za takimi rybami muszę jechać? Jestem z Sanoka i wydaje mi się że nawet w Rzeszowie mogę mieć problem z ich dostępnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz przynajmniej 2 muszle na rybę. Kup po stadku 6szt obydwu gatunków i będzie ok - ryby muszą się same podobierać.

 

Co do roślin to zależy, u mnie u similisów np. nurzańce, anubiasy i pelia(w pewnym stopniu) rosną sobie spokojnie, czasem ryby potargają roślinę, która sięgnie ich muszli.

 

Najbliżej będziesz mieć chyba w Tropheusie w Krakowie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...