Jump to content

Chuck z Chupa Chupasa

Użytkownik
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Chuck z Chupa Chupasa

 1. Chuck z Chupa Chupasa

  [180l] Tanganika

  Witam. Mam puste akwarium, ponieważ postanowiłem zmienić obsadę, i mam kilka pytań w związku z tym. Akwarium: 180l (100x40x50 profilowane na półokrągło, po bokach ma 34cm) Filtracja: Tetra EX 800 plus Oświetlenie: pokrywa z dwoma świetlówkami T8 90cm 30W Podłoże: planuje kupić piasek Parametry wody: posiadam filtr RO i testy kropelkowe, więc będzie jaka potrzeba Posiadam również lampę uv Pytanie nr1 Czy ta filtracja wystarczy do tanganiki, czy coś jeszcze dokupić? Pytanie nr2 Czy mogę dać księżniczkę z burundi (Neolamprologus brichardi) z czymś jeszcze w tym zbiorniku np. Altolamprologus compressiceps lub jakiś naskalnik? Czy postawić na bardziej pewne rozwiązanie czyli muszlowiec wielopręgi (Neolamprologus multifasciatus) z naskalnik kędzierzawy (Julidochromis ornatus)? Pytanie nr3 Czy to oświetlenie nie będzie za jasne? Ewentualnie czy macie jakieś lepsze propozycje?
 2. Chuck z Chupa Chupasa

  [180l] Tanganika

  Dziękuje uprzejmie, bardzo mi pomogłeś
 3. Chuck z Chupa Chupasa

  [180l] Tanganika

  Wielkie dzięki za poradę. Jak już można się domyślić jest to maja pierwsza tanganika, wiec miał bym jeszcze kilka pytań..... Lamprologus caudopunctatus 2+2 i Telmatochromis vitattus shell 1+3 było by tak, czy za syto/rzadko? Wyczytałem że te ryby potrzebują muszli ślimaka rysotta, ile tych muszli by pasowało im tam wrzucić? bo dosyć drogie. Można jakieś rośliny posadzić czy nie ma to większego sensu? Wie może ktoś gdzie za takimi rybami muszę jechać? Jestem z Sanoka i wydaje mi się że nawet w Rzeszowie mogę mieć problem z ich dostępnością.
 4. Chuck z Chupa Chupasa

  [180l] Tanganika

  Bardzo ciekawa propozycja 😀 dziękuje. A dało by radę coś jeszcze upchnąć, czy zrobić jedną kolonie? Jak tak, to jaki gatunek byś mi polecił?
×