Skocz do zawartości

Aquael Leedy 60 - nowy zbiornik


TomJBu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nazywam się Tomek. 

Konto na forum dopiero co założyłem.

Po bardzo długiej przerwie od akwarystyki od jakiegoś czasu myslalem nad zbiornikiem. Na początku chciałem zrobić mały baniaczek morski. Niestety wychodzi to dość kosztownie a utrzymanie parametrów wody w małym akwarium jest ciężkie. Wiec po długiej walce z myślami i szukaniem alternatyw by jednak mieć te morskie mam słodkowodne.

Kupilem akwarium Aq leedy 52 litrowe w komplecie jest grzałka oraz mały filtr wody. Do tego kupiłem ponad 2 kg łupku bazaltowego, 4 worki piasku (zużyłem 2.5) roślinkę Limnophilie, bakterie i krople do uzdatniania wody.

Akwarium zalałem kranówką. Po 7 lub 10 dniach planuje kupić neonki czarne i niebieskie. Jeszcze sam dokładnie nie wiem jaka będzie obsada.

 

Dodam kilka zdjęć, może uda mi się stworzyć ładny baniaczek. Na razie to nie wyglada jakoś pięknie.

 

edit: 

zdjęcia dodałem na imgur ponieważ tutaj moglem dodać tylko jedno.

https://imgur.com/gallery/3akVfTs

 

pozdrawiam,

 

Tomek

 

FFA6719A-65C2-466C-9624-8BC17189B074.jpeg

Edytowane przez TomJBu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów wody z kranu oraz jaka mam teraz w akwarium. Zanim wpuszczę ryby biorę wodę do woreczka z baniaczka i kranu. W sklepie akwarystycznym mi sprawdza.

Na razie nie inwestuje w testy do wody oraz w filtr di chociaż nie wiem czy jest sens w ogóle robic osmozę. No chyba ze kranowka z osmoza do podmian wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad kupnem walizki do robienia testów wody. Pytanie moje jest czy używacie takich testów? 

Co zrobić by np. zmniejszyć pH wody. Jak po testach „ustawiać” wodę? 

Trzeba inwestowac w kolejne preparaty? 

Edytowane przez TomJBu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpuściłem do akwarium 10 czarnych neonów oraz 5 krewetek red cherry. Pare godzin przed wpuszczeniem życia wlalem bakterie.

Zasadzilem nowe rośliny.

Niestety jedna krewetka zdechła. 

Byla jedna z większych i już po wpuszczeniu wyglądała średnio.

 

Zdjecia:

https://imgur.com/gallery/G37YPGO

Edytowane przez TomJBu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...