Jump to content

Czemu moje Gurami Marmurkowe pływa przy szybie z góry na dół?

Rybcia123
 Share

Recommended Posts

Moja obsada to: 2 mieczyki, 2 molinezje, 2 gurami, 6 neonków innesa i 3 otoski. Mam 72 litrowe akwarium.

Jeden Gurami to Gurami Marmurkowy, a drugi Mozaikowy. Oba kupiłem dopiero wczoraj. Mozaikowy pływał normalnie jak reszta ryb. Marmurkowy na początku siedział w miejscu pod filtrem, ale później już wypływał. Dzisiaj zaczął dziwnie pływać przy szybie do góry na dół. Je normalnie. Z Mozaikowym też jest wszystko w porządku. Od czego on tak pływa? Może to po prostu od stresu?

W dniu 12.12.2018 o 20:21, mam3koty napisał:

Obsada raczej dobra. Można by dodać suma jakiegoś np.z dwoma czarnymi łatami kirys panda czy inny. Może jeszcze gupik. A gurami pływa ze stresu. 

Nie dobra. Dla gurami, mieczyków, molinezji akwarium powinno być większe. Gurami to ryby ciepłolubne, a neonki innesa wolą wodę chłodniejszą. Ryby pływające w tym akwarium mają także inne preferencje co do parametrów wody takich jak pH, GH.

Zachowanie gurami dwuplamistego może być spowodowane faktycznie stresem, może to być również objaw jakiejś choroby.

Bardzo ważną rzeczą przy hodowli ryb labiryntowych jest przykrycie akwarium. Różnica temperatur pomiędzy wodą w akwarium, a powietrzem nad jej taflą może prowadzić u tych ryb do chorób błędnika.