Skocz do zawartości

Jaka moc grzałki?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 11l. Jest tam 1 dorosla ryba żaba glonojad i 6 młodych malutkich ryb. Mam w nim filtr i jeszcze chcę dokupić grzałkę. jaką moc grzałki wybrać? Czytałem że na 1 l przypada 0,5 W. Mam kupić 5W czy 10W. I co to jest termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Niestety w takim litrarzu (11l) nie powinno hodowac sie jakichkolwiek ryb. O jakich glonojadach piszesz. Gupiki dorastaja do 4-6cm. Otoski 3-4,5cm. Jezeli myslisz o zbrojnikach to jak juz bylo pisane. Dla popularnego Ancistrus sp. do 80-100cm standardowego zbiornika. Otoski od 60cm dl. Zbiornika.

Pozdrawiam Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jakiego mam glonojada jest on po mojej cioci. W przyszłości planuję kupić większe akwarium . Na początku miał być tu glonojad , żaba i bojowniczka , ale mojemu koledze rybki się urodziły i nie miał co z nimi zrobić.Jak urosną na pewno kupię (lub wezmę od cioci) większe akwarium.Powiedźcie mi jaką grzałkę mam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wytrzymają do poniedziałku? A jaki litraż powinno mieć akwarium w którym będą mieszkać??

EDIT:

Prawdopodobnie dzisiaj wieczorem rybki będą mialy większe akwarium ok 30l(tylko że narazie prawie nic tam nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu planuję pójść do sklepu zoologicznego albo w niedzielę na giełdę i kupić jakiś korzeń , roślinki i żwirek( bo z tego akwarium będzie za mało) Rybki wpuszczę do akwarium jutro bo muszę kupić grzałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie najlepszy pomysł wrzucać od razu rybki do świeżo zalanego zbiornika... nie wiem czy słyszałeś o dojrzewaniu wody? Jeżeli nie to poszukaj na forum. Jest masa tematów o dojrzewaniu zbiornika. Najważniejsze, żeby przełożyć filtr i nie myć go w kranówie... broń boże w ciepłej kranówie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w filtrze żyją pożyteczne bakterie nitryfikacyjne. Rozkładają one kupki ryb na związki nieszkodliwe dla ryb. Jeżeli ich nie ma to zbiornik zarasta glonami, nie idzie utrzymać NO2 na poziomie zerowym i ryby po prostu padają. woda odstana i tak musi być, by chlor wyparował. kranówa zabija bakterie nitryfikacyjne ciepła szybciej. Jak będziesz robił podmianę wody (połączoną najczęściej z odmulaniem dna) to umyjesz filtr w wodzie spuszczonej z akwa. radze poczytać o dojrzewaniu baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...