Skocz do zawartości

Korek lipowy, ale jak?


ksys24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do czynienia z tym nie miałem ale a logikę to chyba chodzi o to że drewno włożone do wody musi być kaput

 

 

to tak jakby ktoś napisał po co moczyć i gotować korzeń przez kilka tygodni,skoro i tak idzie do wody -> jest mokry i mokry będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozróżnijcie pojęcie "mokre drzewo" a "drzewo nasączone wodą"... to dwa różne pojęcia. drzewo suszy się po to, by nie pozostało w nim nic organicznego czyt. soki trawienne, żywice itp... jeżeli już tego nie będzie dopiero należy drzewo moczyć w wodzie, by nasiąkło i tonęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator

viewtopic.php?f=40&t=15227 :roll: . Wyjaśnijmy sobie coś. Skoro zadałeś tutaj pytanie to po co zakładasz kolejny temat?? Jak ktoś będzie wiedział to Ci odpowie . A jak nie to nie

. Szczerze mówiąc to ja wiem jak zrobić taki dyfuzor, ale zamiast Ci to teraz tutaj napisać na spokojnie, to muszę moderować forum. Oczyszczając je z podwójnych tematów, np: takiego jak Ty założyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozróżnijcie pojęcie "mokre drzewo" a "drzewo nasączone wodą"... to dwa różne pojęcia. drzewo suszy się po to, by nie pozostało w nim nic organicznego czyt. soki trawienne, żywice itp... jeżeli już tego nie będzie dopiero należy drzewo moczyć w wodzie, by nasiąkło i tonęło.

Ja w kwestii formalnej.

Drzewo rośnie i żyje. Ścięte drzewo nazywa się drewno. :)

Więc powinno być: "świeże drewno" i "drewno namoczone".

 

Co do tematu.

Znajdź kawałek drewna lipowego (w razie potrzeby wysusz). Wytnij z niego coś na kształt walca, ale w taki sposób, aby w przekroju nie było rdzenia (czyt. środkowej części drewna). Walec powinien mieć średnicę strzykawki. Z walca wytnij plaster gr. ok. 1-1,5cm i wciśnij go w strzykawkę. Rurkę z bimbrowni nasadź na dzióbek strzykawki i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc sucha... przeciez i tak namoknie w akwarium ;) ja dzisiaj wystrugałem z mokrego swiezego drzewa i działa poprawnie ;)

Z tego co kiedyś przeczytałem na forum... Było tam napisane, że jeśli ktoś chcę zrobić samemu kostkę lipową, należy ją kilka krotnie suszyć tzn. jak wyschnie wsadzić do słoika z wodą i moczyć kilka dni, później znowu dokładnie wysuszyć BARDZO DOKŁADNIE i znowu namaczać i tą czynność kilkakrotnie powtarzać....

 

Tak osobiście to mi by się chyba nie chciało z tym bawić no ale skoro ktoś ma nerwy i dużo czasu to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...