Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.szklana-kula.pl :roll:

 

Obsadę masz do wymiany, nawet nie pytam jaki litraż... Poczytaj trochę o wymaganiach tych ryb. Jeśli chodzi o zjedzenie twojego gupika, to różnie mogło być. Ja np. mam krewetki, neony i otoski a kiedyś znalazłam zjedzonego do połowy neonka... Nie wiem jak to się stało, nie mam monitoringu w akwa ale wiem, że mam dobrą obsadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie tego nie wymyslam kupowalem sprzet i ryby w hurtowni i tak mi doradzili ze tak ma byc chyba oni sie lepiej znaja co????Po drugie mam jednego welona i nic mu nie jest a w hurtowni welony plywaly w nie wiele wiekszych akwach i kilka jak juz doradzasz to doradz z glowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym że ludzie w sklepach (hurtowniach) wcale na muszą znac się lepiej niż starzy wyjadacze(bez obrazy)tego czy innych forów(nie wiem jak to się odmienia).Wyjdź sobię w encyklopedie ryb i popatrz wymagania.Np. Molinezja-"Akwarium nie powinno być mniejsze niż 70 litrów, jednakże zdecydowanie lepiej czują się w akwariach 100 i więcej litrowych".

A obsłódze sklepu powiedz że są idiotami.To że ryby pływają w wielu za małych akwariach to też chyba nie jest dobrze ale przecież oni się lepiej znają.

 

P.S. Idź do kuchni weź patelnie i z całej siły walnij się nią w głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnac sie w leb to mozesz ty.I nie mow ze gosc ktory siedzi w tym 20 lat nie ma pojecia a ty siedzisz w tym 5 lat i myslisz ze na wszystkim sie znasz .Wiem ze jedna ryba czy to welon czy molinezja w 50l moze sobie plywac z malymi rybami i napewno nic im nie bedzie ja.Zdaje mi sie ze sciebie taki profesjonalista jak ze mnie to ze masz akwe 100l czy 200l nie swiadczy o tobie ze jestes bogiem akwy i wszystko wiesz. Jeszcze jedno nie wszystko trzeba brac na powarznie co pisza w ksiazce najwarzniejsze ze moje ryba nic nie jest i uwiez ze w cale 50l nie jest takie male dla jednego welona czy jednei molinezi.nastepnym razem zastanow sie co piszesz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze w hurtowniach bojowniki pływają w szklance wody?? :D

 

a sprzedawcy wszystko wcisną...

Chłopie albo ryby tropikalne chcesz mieć albo welona...

Jedne ryby wykluczają drugie:

 

Dlaczego??

Molinezja potrzebuje temp około 24-29stC

Gupik 20-30st C

Danio 20-24st C

Welon najlepiej sie czuje w 18 - 20st C

 

Czyli nie zapewnisz kazdej rybie optymalnej dla niej temperatury.

 

Dalej:

Wiesz ze welon to karaś?? i rośnie do 30cm :) jak nie wiedziałes to juz wiesz..

 

A po co sie pytasz na forum o coś nas?? skoro i tak wg Ciebie faceci z hurtowni są lepszymi fachowcami

ich sie zapytaj!!!!

Albo chcesz sie nas radzic albo ich... Twój wybór. Tylko mam nadzieje ze szybko odkryjesz kto wie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie: Temat zamykam z powodu wybryków autora, który nijak stosuje się do regulaminu forum jak i obraża innych użytkowników forum, za co przyznane zostały dwa ostrzeżenia.

Jeśli nie masz zamiaru słuchać rad innych użytkowników to nie zakładaj tematów i nie zaśmiecaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...