Skocz do zawartości

Tetra Tec Ex700 vs akwa 240 L


Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie ze moj filtr nie dziala zbyt dobrze, mianowicie woda wyplywajaca z filtra leci ciurkiem jakby od niechcenia, po gruntownym myciu filtra i wezy bylo nieznacznie lepiej. Wczoraj bylem u kolegi który ma tetre 1200 i tam woda lala sie z takim impetem ze bylem pod wrazeniem. Wydaje mi sie ze nie powinno byc takiej róznicy pomiędzy tymi filtrami, tzn wiem ze 700 naturalnie jest slabsza. Pogladowo wyglada to tak jakby odkrecic kran na maksa i odkrecic kran na minimum. Pytanie kieruje do uzytkowników filtra tetra 700 - czy wasze filtry dzialaj podobnie jak moj? Drugie pytanie dotyczy waszych opini na temat tego czy jest on wystarczajacy do 240 l. ryb nie przekarmiam a i tak po 2 misiacach gdy odmulalem dno bylo dosc sporo syfu. Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.

 

Zawory odkrecone, wklady takie jak przewiduje producent, tzn: ceramika, biobale, gabki, zoolit, włóknina.

 

Czy tak niewielu z Was uzywa tego filtra ze nikt nie udziela odpowiedzi. Piszcie, dzielcie sie swoimi spostrzezeniami.

 

9 lipca przeczyscilem swoja Tetre ex700 bardzo dokladnie, wklady, glowica, weze i zawory. Filtr po uruchomieniu dzialal super, strumien wody był naprawde silny, bylem zadowolony. Wczoraj postanowilem sprawdzic jaki jest strumien i sie okazalo ze po tych 13 dniach strumien wody znowu leci mizerny. Postanowilem ze zmienie filtr bo ten sobie wogole nie radzi. Oto kandydaci:

 

1. Najtansza jest Tetra 1200 - czy ktos moze sie podzielic informacjami na temat tego filtra, czy tak samo siada wydajność jak w 700.

2. JBL e1500 - prosze o opinie , troszke go dyskwalifikuje pobór pradu

3. Eheim 2228 lub 2028 - oba bardzo drogie ale podobno najlepsze.

Piszcie i dzielcie sie opiniami. Beda pomocne one dla mnie przy wyborze ale tez dla wielu innych uzytkowników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na dnie i tak się zbiera syf więc się tym nie przejmuj . Więc odmulanie cię nie ominie :D . A co do filtra to faktycznie jest troszku słaby do takiego akwarium , na parametry producenta trzeba troszkę przymknąć oko ;) często są to wyniki podawane z filtra bez wkładów :roll: . Tetrę zostaw jako biologiczny a dołóż kaskadę jako mechaniczny i będzie ok . Ja mam tetrę 1200 i filtruje jak należy !! Jak słabnie to znaczy że zbliża się czyszczenie ;) .A co do konserwacji to : przepłucz dobrze prysznicem głowicę , tam w środku potrafi zebrać się naprawdę sporo syfu :!: , oklej węże czarną taśmą , pilnuj stanu uszczelek i nie upychaj za dużo wkładów do środka ;):!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ex700 w 200L i dość często trzeba było go czyścić bo spadała wydajność, a woda w akwarium nigdy nie była całkiem klarowna, co oznaczało, że to dość słaby filtr na ten litraż ( faktyczny przepływ to co najwyżej 200-300L/h. Przerobiłam go na biologiczny wrzucając samą ceramikę, a jako mechanik działa kubełek eheim 2013. Filtry są podpięte szeregowo, tj woda idzie do eheim wypełnionego włókniną filtracyjną a następnie oczyszczona woda do tetry ex 700, przy tym, że eheim nie jest podłączony do prądu, woda swobodnie przez niego przepływa. Efekt powalił mnie już na 2-gi dzień po podłączeniu - woda kryształek!! Od czasu kiedy zastosowałam takie połączone filtry czyszczę tylko ten mechaniczny co kilka tygodni wymieniając włókninę, a ex700 nawet nie otwieram. Wydajność filtra w ogóle nie spada ( w końcu w tym filtrze nie ma syfku który to powoduje). Polecam takie rozwiązanie, wystarczy dokupić używany kubełek, nie musi być nawet sprawny, grunt, żeby był szczelny. I do Twojego 240L by to wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i ten sam filtr.Niewypał Tetry,producent pewnie podał przepustowość bez żadnych mediów filtracyjnych.wszystkie otworki są małej przepustowości,silnik słaby.Oklejenie węży nic nie daje.Akwa moje to 200l- filtr ex700 i wewnętrzny fan 2.Węże i wszystkie otworki w pokrywie czyszczę co tydzień.Moim skromnym zdaniem jest to filtr do akwa nie większego jak 100l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moim skromnym zdaniem jest to filtr do akwa nie większego jak 100l

a ja się nie zgodzę. Mam ten filtr w 112L wcześniej w 150 i wszystko pięknie działa (i działało). Nie można oceniać wydajności filtra tylko po litrażu akwarium. Jeżeli jest dużo ryb i mało roślin wiadomo że wydajność filtra nie będzie zbyt długa.

Producent podaje od 100L- 250. Wiadomo że w rzeczywistości dane producenta będą wygórowane. Dlatego do akwarium od 200L bierze się już filtr ex 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem stosuje taki filtr w akwarium 250 l I znakomicie się spisywał nawet przy sporej ilości ryb .....Nigdy nei miałem z nim problemów jest cichutki i wydajny czyszczenia raz lub 2 razy w roku to cała obsługa tego cacka ......

Mam tu swój temat z baniakiem w którym funkcjonuje i niech ktoś powie ze widzi tam jakieś barki w filtracji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...