Skocz do zawartości

Chorujące Bojwniki


Mroczny_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że to pierwszy post to czas się przywitać. Mam problem z bojownikami moje akwarium to 20l filtr aquela mini z deszczownicą, grzałka z termostatem temperatura 27 stopni, ph 7, no2 0 do 0,0025 dzieje się tak że pół roku temu kupiłem samca i 3 samiczki bojownila żyły spokojnie do czasu. Pierwsza rybka samiczka padłe nagle 2-3 dni była coraz słabsza aż padła potem druga a teraz trzecia się wybiera. Żadnych innych objawów nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 mierzone?

 

Czym to karmisz?

 

 

Ryby żyją w ciągłym stresie - bojowniki to ryby samotnicze, samce w naturze obierają sobie metrowe terytoria, a samice nie są zmuszone na nich cały czas przebywać - z powodu przegęszczenia, więc są podatne na wszelkie patogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 mierzone?

 

Czym to karmisz?

 

 

Ryby żyją w ciągłym stresie - bojowniki to ryby samotnicze, samce w naturze obierają sobie metrowe terytoria, a samice nie są zmuszone na nich cały czas przebywać - z powodu przegęszczenia, więc są podatne na wszelkie patogeny.

No3 nie mierzone bo podobno jak nie ma No2 to No3 tez nie będzie. Karmię je pokarmem granulowany dla bojowników , płatkami i mrożony krylem raz w tygodniu co do akwarium to właśnie kupiłem zbiornik 90l wraz z całym nowym osprzętem ale zanim tam wpuszczę ryby minie jeszcze z 2tyg

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno... podobno to nie prawda, masz złe informacje, poczytaj o cyklu azotowym.

Rozumiem co to jest cykl azotowy ale to nie jest zupełnie nowy zbiornik ma już prawie rok woda jest regularnie podmieniana ok 1/3 co tydzień. Tak czy inaczej dla pewności kupie test no3 dla pewności.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No3 nie mierzone bo podobno jak nie ma No2 to No3 tez nie będzie
Zdajesz sobie sprawę, że NH3/4+ jest przerabiane przez bakterie nitryfikacyjne w NO2, a dopiero potem w NO3? Co oznacza, że NH3/4+ i NO2 w dojrzałym zbiorniku powinny być zerowe, ale NO3 nadal będzie się gromadzić - zużywane jest przez rośliny ale też nie zawsze całkowicie. Kto Ci naopowiadał, że akwarium w pewnym momencie nie ma cyklu azotowego?

 

 

 

Karmię je pokarmem granulowany dla bojowników , płatkami i mrożony krylem raz w tygodniu
Granulat i płatki to zapychacze, powinny stanowić uzupełnienie, a nie podstawę diety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że NH3/4+ jest przerabiane przez bakterie nitryfikacyjne w NO2, a dopiero potem w NO3? Co oznacza, że NH3/4+ i NO2 w dojrzałym zbiorniku powinny być zerowe, ale NO3 nadal będzie się gromadzić - zużywane jest przez rośliny ale też nie zawsze całkowicie. Kto Ci naopowiadał, że akwarium w pewnym momencie nie ma cyklu azotowego?

Granulat i płatki to zapychacze, powinny stanowić uzupełnienie, a nie podstawę diety.

No3 kolor gdzieś pomiędzy 20 a 50 test powtórzę jeszcze jutro dla pewności

 

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sytuacja się raczej klaruje, prawda? Możesz zacząć działać.

Nie bardzo rozumiem co znaczy że mogę działać. Bo w sumie to nic się nie zmieniło oprócz tego że jedna samica ma nadgryziony ogon. Wydaje mi się że to 20l to za mało mimo wszystko. Wiec pytanie nr. 2 uruchamiam nowy 90l zbiornik wlewam tam część wody z małego akwarium ta która zostaje mi po podmiance. Dziś robiłem testy i wszystko wyglada ok mam nadzieje ze za kilka dni będę mógł tam przełożyć moje bojowniki bo inaczej samiczki mi się podbijają.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy że mogę działać
Zbijać azotany. Czyli robić podmiany. Ryby Ci się trują.

 

 

Wydaje mi się że to 20l to za mało mimo wszystko.
Mimo tego, że jakiś łebek napisał, że ryby antyspołeczne, samotnicze mogą żyć stadami w kotnikach niegodnych nawet jednego samca, a Tobie się zdarzyło w to uwierzyć, bo było wygodne? :P

 

 

Wiec pytanie nr. 2 uruchamiam nowy 90l zbiornik wlewam tam część wody z małego akwarium ta która zostaje mi po podmiance. Dziś robiłem testy i wszystko wyglada ok mam nadzieje ze za kilka dni będę mógł tam przełożyć moje bojowniki bo inaczej samiczki mi się podbijają.
Co prawda to nie jest pytanie, ale z miejsca Ci powiem, że jeśli nie masz tam mediów filtracyjnych z działającego filtra, to za tydzień zaczną Ci wariować parametry i ryby się potrują. Daj temu w spokoju dojrzeć. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbijać azotany. Czyli robić podmiany. Ryby Ci się trują.Mimo tego, że jakiś łebek napisał, że ryby antyspołeczne, samotnicze mogą żyć stadami w kotnikach niegodnych nawet jednego samca, a Tobie się zdarzyło w to uwierzyć, bo było wygodne? :PCo prawda to nie jest pytanie, ale z miejsca Ci powiem, że jeśli nie masz tam mediów filtracyjnych z działającego filtra, to za tydzień zaczną Ci wariować parametry i ryby się potrują. Daj temu w spokoju dojrzeć.

Taka informacje dostałem w sklepie zoo....

Co do mediów filtracyjny to mam tam filtr aquela turbo 500 gąbka+ceramika

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...