Skocz do zawartości

Problem przy Narybku


Avokinger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj urodziło mi się około 13 rybek Platki.  Rybka mnie troszke zaskoczyła.. bo już jedna rybcia urodziła się w ogólnym.. Szybko przeniosłam rodzącą rybke do akwa 10L .. Ale tutaj jest problem... akwarium niestety nie zdążyłam wyposażyć także jest bez żwiru.. wcisnęłam tam tylko korzeń i kilka strzępków roślin z ogólnego.. Filtr jest mały bez zabudowy sama gąbka .. Przez noc chodził na małych obrotach, ale i tak rano okazało się że jedna ciekawska rybka wpadła w sidła i zdechła.. Nie wiem, co robić? Zakupic kotnik i delikatnie przerzucić tam narybek..? Boję się, że przez ten filtr zginie cały narybek.. 

Edytowane przez Avokinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj urodziło mi się około 13 rybek Platki.  Rybka mnie troszke zaskoczyła.. bo już jedna rybcia urodziła się w ogólnym.. Szybko przeniosłam rodzącą rybke do akwa 10L .. Ale tutaj jest problem... akwarium niestety nie zdążyłam wyposażyć także jest bez żwiru.. wcisnęłam tam tylko korzeń i kilka strzępków roślin z ogólnego.. Filtr jest mały bez zabudowy sama gąbka .. Przez noc chodził na małych obrotach, ale i tak rano okazało się że jedna ciekawska rybka wpadła w sidła i zdechła.. Nie wiem, co robić? Zakupic kotnik i delikatnie przerzucić tam narybek..? Boję się, że przez ten filtr zginie cały narybek.. 

po pierwsze uspokój sie po drugie koniecznie kup kotnik bo to na dłuższą metę nie będzie działało ( z własnego doświadczenia) po trzecie tamto akwarium musiało by być dojrzałe a nie na łapu capu wrzuconie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co możesz zrobić to wrzuć ryby do niedojrzałego zbiornika. Wiem, że potomstwo sprawia radość, ale zadaj sobie pytanie: po co Ci ono? Tym bardziej, że ryby jajożyworodne mnożą się chętnie i często. Co zrobisz z narybkiem? Przerybisz własny zbiornik pakując się w kłopoty i choroby? Powiedz coś więcej o akwarium ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne akwarium stoi dopiero jakiś miesiąc.. na początku uzdatniłam wodę i dodałam soli akwarystycznej.. Ph jest w normie.. Ryby pływają i nie widzę żadnych podejrzanych chorób.. Młode są w akwarium 10L.. też uzdatniona woda.. Ph norma..temp.26*C...  Tylko że mają akwarium bez podłoża.. 

 


Ryby ogólnie chcę wziąć mój brat.. On ma 200L akwa.. a może tylko jedną sobie wezmę dla siebie do akwa.. ja mam ogólny zbiornik 54L w tym : 3 kiryski, Bojownik, 2 samice bojownika, 2 mieczyk widlak, glonojad, 3 mieczyki, 2 molinezje, 2 platynki post-24127-0-72467100-1484860176_thumb.jpg, A to te akwa 10L z młodymi.. post-24127-0-50710800-1484859822_thumb.jpg

 

Edytowane przez Avokinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...