Skocz do zawartości

prośba o pomoc


kukis1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 
 
 
1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- 4 miesiące temu

2.Litraż i wymiary akwarium  375 litrów (150x50x50)

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L świecę obecnie jedną świetlówką T5 80W (druga jest odłączona), ale w momencie zakładania zbiornika świeciły dwie

4.Jak długo świecisz (ile godzin) 8h dziennie

5.Podłoż- dokładny opis lub nazwa handlowa piach zwykły

6.Filtracja   EHEIM 2075 1szt + JBL901 1szt

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - 

8.Ozdoby (jakie Drewno

9.Rośliny (ile,jakie anubiasy, + dwóch innych nie znam nazw

10.Ryby - obsada (jw.) skalar  Pterophyllum Altum 5szt, kiryski około 50szt, neon czarny 10szt (chciałem tutaj dokupić jakieś 30szt)

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?60 litrów raz na tydzień

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? brak (mam cały zestaw Co2 ale nie podłączony)

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?) 

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe 
 
ph 7,5
​kh 10
gh 18
​NO2   0
​NH3   0

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?  około miesiąca temu podmieniłem połowę wody w akwarium
 



16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? karmione raz dziennie (zjadają bez większych problemów)

17.Fotka całego zbiornika i fotka detal

post-21438-0-35818900-1481798232_thumb.jpg

post-21438-0-54113000-1481798249_thumb.jpg

post-21438-0-95260600-1481798265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podają zakresy ph to ja staram się zawsze trafiać gdzieś blisko środka. Akresy są po to by się do nich stosować bo ryby się ni dostosują, ich zdolności adaptacyjne nie są nieskończone.

Co do kontroli parametrów to kup filtr ro. Wtedy możesz mieć wodę jaką chcesz i jakiej potrzebują ryby. Inne wyjście wymienić ryby na takie którym pasuje twoja woda.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Dhuz pierwszy

 

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście doradzić mi filtr RO do mojego litrażu? rozumiem że mówicie o filtrze który mógłbym sobie zamontować np. w łazience i do zbiornika wlewać nazbieraną dzięki niemu wodzie?...
​czy radzicie zamontować taki na wyjściu czystej wody z filtra jaki mam w swoim akwarium?....
​sorki za dociekliwość, ale chciałbym zrozumieć temat...
​Czy to jest największy problem w moim akwarium, czy prócz tego powinienem coś jeszcze zmienić?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że powinieneś zrobić coś jeszcze - nacykać fotek baniaka i zrobić prezentację w odpowiednim dziale bo jest wypas.

Akwa bardzo w moim stylu, masz moje 3 ulubione gatunki roślin :)

A co do reszty to Ci nie pomogę bo się nie znam na tyle:)

 

Edytowane przez Daniel Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy moglibyście doradzić mi filtr RO do mojego litrażu? rozumiem że mówicie o filtrze który mógłbym sobie zamontować np. w łazience i do zbiornika wlewać nazbieraną dzięki niemu wodzie?...
Ja używam Aquarius75. Powinien wystarczyć.

 

 

 

​czy radzicie zamontować taki na wyjściu czystej wody z filtra jaki mam w swoim akwarium?....
Możesz sprecyzować?

 

 

 

​Czy to jest największy problem w moim akwarium, czy prócz tego powinienem coś jeszcze zmienić?...
Altumy(i ogólnie wszelkie Pterophyllum) to ryby ciepłolubne. Neony czarne potrzebują wody umiarkowanie ciepłej, a kiryski, jeśli to nie są Sterbai albo Brochisy, to nie znoszą przegrzewania. Altumy to też ryby rosnące do ~50cm wysokości i w 150x50x50 wnet zrobi im się baaardzo ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy jest możliwość zamontowania filtra RO bezpośrednio do filtra który pracuje w akwarium żeby woda była podmieniania na bieżąco...
​Ale chyba źle to kombinuję :)...
A podmieniania woda miałaby być w 100% pochodzenia z filtra RO?..czyli jak wcześniej podminiałem raz w tygodniu 60 litrów, to teraz taki litraż mam podmieniać wody RO?....
​A  wracając do moich glonów to żadne przyciemnianie zbiornika, żadna chemia tylko skupić się na filtrze RO? dobrze rozumiem Twoją sugestię Dhuz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy musiałbyś to mieć na zasadzie automatycznej dolewki z odprowadzeniem nadmiaru wody do ścieków. No i czyste RO nie w każdym przypadku najlepsze, docelowo dobrze byłoby mieć tak z ~2-4 GH.

 

Podmiana póki co 2x tygodniowo po 40l czystego RO i niech te parametry schodzą powoli w dół - jeśli masz tam już ryby, to gwałtowne obniżenie twardości by je załatwiło. Jak parametry zejdą do pożądanych wartości, to mieszasz kran+RO w takiej proporcji, by były stabilne.

 

Kategorycznie żadna chemia, skup się na przede wszystkim podmianach wody. Krasnorosty lubią starą wodę i silny przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie  i dzięki za chęć pomocy Dhuz, zacznę kompletować sprzęt (filtr jak i jakaś 100l beczka na wodę)...
​Do tego momentu, a pewnie będzie to na początku roku mam podmieniać wodę w swoim akwarium tak jak robiłem to do tej pory, 60 litrów raz na tydzień czy może częściej?...
​pytam ze względu że napisałeś iż mam "starą wodę"....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...