Skocz do zawartości

Prawdopodobnie chory bojownik


Xruuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kilka dni temu kupiłem bojownika, został włożony do czegoś w rodzaju kuli a właściwie takiej oponki 8l (wiem są różne zdania jedni twierdzą że można a inni że absolutnie), po tygodniu jednak postanowiłem kupić mu akwarium 20l. Niestety nie obyło się bez problemów bo już w kuli zauważyłem że na bojowniku pojawiło się coś w rodzaju jakby waty - nie wiem jak to konkretnie opisać a i sam bojownik nie jest chyba zbytnio zadowolony bo stał się mało ruchliwy. Czy może być to problem że został włożony do zbyt zimnej wody ?

 

IMG201612_aneehqp.jpg

 

Co może mu dolegać i jak ratować rybkę ?

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba muszę zainwestować w test do tego, bo przyznam szczerze że nie mam pojęcia o parametrach wody, tak ogólnie jest to moje pierwsze akwarium, wcześniej tylko kula.

Na chwilę obecną mogę podać tylko temp. wody i jest to 20 stopni. Grzałki jeszcze żadnej nie mam a sam filtr wybrałem kaskadowy Aquael Versamax FZN Mini <- po małym zorientowaniu się na forach

Roślinki na chwilę obecną plastik ale zostaną wymienione jak przyjdzie filterek bo wydaje mi się że nie zalecacie plastikowych jako znawcy akwarystyki ?

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpusciłem go do odstanej 18 stopni. Niestety dziś rybkę wyjąłem z dna :-( padła :-( :-( :-(

 

Wymieniłem już całą wodę i przepłukałem żwirek po chorej rybce, zastanawiam się też czy przypadkiem nie kupiłem chorej już rybki ponieważ kiedyś miałem już bojownika w niewielkiej kuli i żył sobie bardzo długo a tutaj zaledwie po kilku dniach pojawił się na niej nalot :(

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...