Jump to content

112l - Gurami Dwuplamy

szuperman23
 Share

Recommended Posts

Witam,

Akwarium - 112l,
Filtr - Tetra EX800 Plus,

Parametrów wody nie będę podawał bo mam jedynie paski 6w1 JBL.
Mogę powiedzieć, że woda jest bardzo twarda >14.
Więc zdecydowałem się, że za jakieś trzy-cztery tygodnie w zbiorniku zagoszczą wymienione w temacie Gurami.

Pytanie brzmi, w jakiej ilości maksymalnie mogę sobie pozwolić na ich zakup do w 112 litrowym baniaczku?
Dodam, że żadnych innych ryb w zbiorniku raczej nie przewiduję.

Gurami do 112 to kiepski pomysł. Sam miałem 3 sztuki w takim zbiorniku i oddałem gdy urosły. Jak już chcesz labirynty to pomyśl o Pretnikach karłowatych. O ile twoja woda spełni ich wymagania. To moje zdanie.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

No to sami widzicie. Jak np. pewna strona pierwsza w wyszukiwarce po wpisaniu Gurami Dwumlamego podaje minimalny litraż 80l i długość 90cm. Wikipedia podaję 100l. To myślałem, że to nie będzie problemem z jakimś haremem 1+3. Zwłaszcza, że trzymałem już piękną wyrośniętą parkę wcześniej w 112l i nie było z nimi problemów. Co do Prętnika Karłowatego jak najbardziej był drugi na mojej liście co do "trzonu" obsady zaraz po Wielkopłetwie Wspaniałym. Niestety mieszkam w małej zapchajdziurze są tutaj trzy sklepy zoologiczne i nawet z roślinami mieli problem... Takiego Prętnika to będę musiał pewnie na jakieś specjalne zamówienie, a potem się okażę, że dostarczono mu prawie same samce bo są bardziej barwne. O Wielkopłetwie musiałem zapomnieć od razu, jeszcze zostałem "zniesmaczony" przez sprzedawcę, że barwnie wyglądają tylko w internecie. Do twardszej wody mógłbym wpuścić też Pyszczaka Saulosiego, ale już raczej po jabłkach bo mam żwirek i małe pole manewru.

U mnie było 1+2 gurami dwuplamego w 112l. W momencie, w którym ryby osiągnęły 9cm musiałem je ewakuować w trybie pilnym. Samiec wielkopłetwa w 112l to też igranie z ogniem - ryba potężna i charakterna. Prętniki nie są znów tak rzadkie, może znajdziesz coś online w ofertach sprzedaży na OLX ;)

No wiesz można znaleźć na olx sporo ofert z dużych miast, większość ze Śląska... Ale na Podkarpaciu... :D Tutaj kończy się Polska :D
Ale niemniej jednak postaram się je zorganizować sporo czasu mam na to zanim akwarium dojrzeje. A w jakiej ilości i proporcjach byście polecali Prętniki?