Skocz do zawartości

szuperman23

Użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O szuperman23

 • Tytuł
  Podglądacz
 • Urodziny 11.08.1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Witam, Tak jak w temacie poszukuje gęstej gąbki na zasys filtra tetra ex800 plus. Fabryczna jest bardzo rzadka, praktycznie bezużyteczna przepuszcza wiele syfu do wnętrza filtra, a że on służy mi jako biolog to jest to dla mnie niedopuszczalne. Zakupiłem jedną w ciemno z allegro, lecz wchodzi na zasys opornie i ciężko ją potem zdjąć do czyszczenia. Ma ktoś coś sprawdzonego, albo coś co może przypasować?
 2. szuperman23

  112l - Gurami Dwuplamy

  No wiesz można znaleźć na olx sporo ofert z dużych miast, większość ze Śląska... Ale na Podkarpaciu... Tutaj kończy się Polska Ale niemniej jednak postaram się je zorganizować sporo czasu mam na to zanim akwarium dojrzeje. A w jakiej ilości i proporcjach byście polecali Prętniki?
 3. szuperman23

  112l - Gurami Dwuplamy

  No to sami widzicie. Jak np. pewna strona pierwsza w wyszukiwarce po wpisaniu Gurami Dwumlamego podaje minimalny litraż 80l i długość 90cm. Wikipedia podaję 100l. To myślałem, że to nie będzie problemem z jakimś haremem 1+3. Zwłaszcza, że trzymałem już piękną wyrośniętą parkę wcześniej w 112l i nie było z nimi problemów. Co do Prętnika Karłowatego jak najbardziej był drugi na mojej liście co do "trzonu" obsady zaraz po Wielkopłetwie Wspaniałym. Niestety mieszkam w małej zapchajdziurze są tutaj trzy sklepy zoologiczne i nawet z roślinami mieli problem... Takiego Prętnika to będę musiał pewnie na jakieś specjalne zamówienie, a potem się okażę, że dostarczono mu prawie same samce bo są bardziej barwne. O Wielkopłetwie musiałem zapomnieć od razu, jeszcze zostałem "zniesmaczony" przez sprzedawcę, że barwnie wyglądają tylko w internecie. Do twardszej wody mógłbym wpuścić też Pyszczaka Saulosiego, ale już raczej po jabłkach bo mam żwirek i małe pole manewru.
 4. szuperman23

  112l - Gurami Dwuplamy

  Witam, Akwarium - 112l, Filtr - Tetra EX800 Plus, Parametrów wody nie będę podawał bo mam jedynie paski 6w1 JBL. Mogę powiedzieć, że woda jest bardzo twarda >14. Więc zdecydowałem się, że za jakieś trzy-cztery tygodnie w zbiorniku zagoszczą wymienione w temacie Gurami. Pytanie brzmi, w jakiej ilości maksymalnie mogę sobie pozwolić na ich zakup do w 112 litrowym baniaczku? Dodam, że żadnych innych ryb w zbiorniku raczej nie przewiduję.
 5. szuperman23

  Dziwne zachowanie samca p. Ramireza

  Nic się nie zmienia z tym, że słabszy osobnik już nie lewituje za filtrem tylko podejmuję ucieczki po całym akwarium. Na ten moment po 3 godzinach łapania agresywnego samca(chyba) ulokowałem go w kotniku bo będę go dzisiaj oddawał. Nie mogę zrobić ostrego zdjęcia słabszemu osobnikowi. Nie da się po prostu próbowałem ponad godzinę. Nagrywałem też film, ale tej ryby nie da się uchwycić, każdą inną tylko nie tą... Chyba trzeba mieć dobrej jakości lustrzankę. Czy jesteście po tak marnych zdjęciach rozpoznać płeć? Bo chciałbym zamienić agresora na kandydata do pary. EDIT: Dodałem 3 nowe zdjęcia bardziej ostre.
 6. szuperman23

  Kilka pytań początkującej

  Akwarium dla Molinezji powinno mieć przynajmniej 112 litrów i minimum 80 cm długości, a dla Żaglopłetwych nawet 90 cm. A w obsadzie naliczyłem u Ciebie 11 sztuk. To raczej bardzo, bardzo duża przesada. Sama samica Żaglopłetwy dorosnąć może do 15 cm.
 7. szuperman23

  Dziwne zachowanie samca p. Ramireza

  Bardzo dziwna sytuacja, dzisiaj pierwsze pół dnia za filtrem siedział zdominowany samiec, a od wczesnego popołudnia siedzi tam samica, która przegania stamtąd inne rybki. Jeszcze byłbym skłonny pomyśleć, że pilnują ikry, ale to nie jest możliwe. A zdarza się tak czasem, że samica gania samca? Bo albo samica dzisiaj przeganiała tego słabszego samca, albo sprzedawca dał mi trzy samce... Chociaż ja twierdzę, że to samica, lecz wszystkie są bardzo młode, a zdjęcia nie mogę cyknąć bo ciągle wychodzą rozmazane mimo wielu prób.
 8. szuperman23

  Dziwne zachowanie samca p. Ramireza

  To ja jeszcze poczekam na rozwój sytuacji, ale nie napawa mnie ona optymizmem.
 9. szuperman23

  Dziwne zachowanie samca p. Ramireza

  Oddałbym tego silniejszego skoro i tak nie pasuje mu ta samica. Tylko nie mam okazji sprawdzić czy ten słabszy się nią zainteresuje skoro cały czas dynda za filtrem. Trzeba odłowić agresora.
 10. szuperman23

  Dziwne zachowanie samca p. Ramireza

  W moim zbiorniku 112l mam trzy pielęgniczki Ramireza, dwa samce oraz samicę. Od wczoraj jeden z samców stał się bardzo agresywny w stosunku do drugiego oraz samicy. O ile samica jeszcze pływa sobie po całym akwarium uciekając to słabszy lub jakby to powiedzieć mniej agresywny samiec "wegetuje" z postrzępionym ogonem schowany za filtrem... Obserwuję go od rana i ruszył się tylko kilka razy żeby skubnąć sobie pokarmu, który opadał na dno, po czym natychmiast wrócił za filtr. Agresywny samiec gonił dziś także Tęczanke neonową oraz Kiryska. Dopiero w dniu dzisiejszym doczytałem, że dobierają się one w pary. Także kompletnie nie wiem co mam z tym zrobić. Obsada dwóch samców z samicą to nieodpowiednie rozwiązanie? Nie podepniesz się. Krzysiek1702
 11. szuperman23

  Ruch tafli wody

  Właśnie sprzedawca w sklepie mi mówił, że Turbo 500 to tylko tak na opakowaniu ma ładnie napisane, że wystarcza maksymalnie do 150l zbiornika. Radził mi co najmniej Turbo 1000, ale ja na allegro zamówiłem wcześniej i przepadło. Pomyślę po wypłacie nad zmianą. Po prostu pierwszy raz zrezygnowałem z "bąbelków" i wydawało mi się, że jest spora pralka. Pokarm tak pływał dookoła co mnie denerwuje...
 12. Witam, Mianowicie chodzi mi o to czy tak ustawiony będzie w odpowiedni sposób "ruszał" taflą wody, żeby napowietrzać wodę w akwarium? Filtr to Aquarel Turbo 500, założyłem tą końcówkę żeby skierować wodę ku górze oraz ścianie tylnej zbiornika, wyżej go już nie mogę zamontować. Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwoną kreską w paincie linię tafli wody. Z napowietrzania za pomocą "bąbelków" chcę całkowicie zrezygnować bo powodują one u mnie bardzo dużą ilość mikroskopijnych drobinek tlenu pływających po całym akwarium. Rurka jest widoczna na zdjęciu jednak jest ona zatkana z drugiej strony. Dodatkowo dorzucam link do filmu, na którym widać ruch wody, akurat sypnąłem przypadkowo za dużo jedzenia to będzie lepiej widać na nim ruch wody, czy nie jest to pralka? Bardzo proszę o każdą opinię. Zdjęcie i film poniżej. http://i67.tinypic.com/r1x2co.jpg https://www.youtube.com/watch?v=qBTt2VaPheA&feature=youtu.be
×