Skocz do zawartości

Biała plamka


User_B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około 2 tygodni temu kupiłem nowego samczyka molinezji do zbiornika. Rybka była żywotna i nie wyglądała na chorą. Jakieś 3-4 dni temu na jego lewym skrzelu pokazała się biała kropka. Na początku to zignorowałem jednak na następny dzień zauważyłem, że dana kropka stała się większa. Obserwowałem rybkę przez parę dni. Dziś plamka ta zajmuje jej całe skrzela. Na początku podejrzewałem że może to zniszczona skóra jednak gdy odwróci się przodem widać że to jest jakaś narośl. Poza tym rybka wygląda na zdrową. Zachowuje się normalnie, chętnie je i bawi się z innymi rybkami. Jest ruchliwa i płochliwa, dokładnie jak w dzień zakupu. Jakieś pomysły co jej może być? Zamieszczam zdjęcia, jednak iż rybka jest bardzo ruchliwa są one rozmazane.
Z góry dziękuje za pomoc.

1. Zbiornik 112 l.
2. Zbiornik Ma około pół roku
3. Filtr węglowy, włączony jest cały czas.
4. Akwarium jest mieszane. Zawiera wiele ryb różnych rodzajów - 1 Bojownika, ok 5 neonków, 4 Danio, 2 Zbrojniki Niebieskie, 1 Kirysek Spiżowy i 1 Pstry, Wiele Molinezji Ostroustych (Nie wiem ile gdyż samiczka niedawno urodziła a zliczenie małych to nie lada wyzwanie)
5. Zrobiłem niedawno "pielenie więc jak na razie jedyne roślinki to kilka kępek "trawy"

6. Standardowe wyposażenie akwarium - Filtr z napowietrzaniem, grzałka, oświetlenie.
7. Pożywienie: Aquael ActiMini i Aquael Vegetal oraz nawóz do roślin (nie pamiętam nazwy)
8. Nie wiem...
9. OK 24°C
10. Podmiana wody, odmulanie i czyszczenie filtra są wykonywane co ok. 2-3 tygodnie.
PS. Jeżeli o czymś zapomniałem proszę napisać.

post-24425-0-32638800-1478632496_thumb.jpg

post-24425-0-74381000-1478632500_thumb.jpg

post-24425-0-90932800-1478632504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...