Skocz do zawartości

Wysyp Sinic czy jest jeszcze szansa ? :(


Davero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samo CO2 nic Ci nie da, a z pewnością nie będzie lekarstwem na wszystko.

Jak zechcesz trawnik na amazonii to się przyda (razem z mocnym światłem i pełnym nawożeniem), jak wystarczy Ci piach, parę korzeni, mchy czy inne mikrozoria i w tym jakiś bojownik to nie potrzebne gazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo CO2 nic Ci nie da, a z pewnością nie będzie lekarstwem na wszystko.

Jak zechcesz trawnik na amazonii to się przyda (razem z mocnym światłem i pełnym nawożeniem), jak wystarczy Ci piach, parę korzeni, mchy czy inne mikrozoria i w tym jakiś bojownik to nie potrzebne gazowanie.

Łatwiej mi też finansowo ogarnąć trawnik na amazoni :) w 30l. Pouczyć się , sama podmiana wody już o ile łatwiejsza :) Czytałem listę roślin i faktycznie miałem stamtąd sporo gatunków nie było problemów czasem robiły się dziury na liściach lub zółkły. Teraz jakie kupić invitro ? w koszykach czy normalne ukorzenione ? Mowa o akwa 240l nie będę gazował i oświetleniem 2x39 t5 (zamienię na 6500k)

 

Apropo jeszcze miałem kiedyś lotosa (jakieś podłożę tanie - płukałem to, a nie powinno się tego robić - bałem się , że syf już nie ustąpi z akwarium jak gdzieś wyjdzie poza żwir) co ciekawe rośliny dostały kopa i z tego co pamiętam nie było problemu z glonami, ale lotos urósł taki ogromny ..., że później zaczęły cierpieć inne roślinki i koło niego nic nie było w stanie rosnąć :) Miałem wtedy światlo t8 też standardowe. 

 

Dalej się waham co zrobić czy dać jakieś podłoże pod żwir ... ? czy odpuścić i dać jałowo.  Jak będą rybki nawozić czy wszystko powinno funkcjonować bez nawożenia 

Edytowane przez Davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...