Skocz do zawartości

Juwel Bioflow 3.0


daarekn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu zestawu Juwel Rio 240 do mojej Tanganiki. Akwarium wyposażone jest w filtr Bioflow 3.0 z pompą Eccoflow o wydajności ok 600 l/h. Jak myślicie czy ten filtr spełni swoją rolę jako filtr mechaniczny i biologiczny? Czy będzie konieczność montażu filtra zewnętrznego w tym przypadku JBL e901 jaki obecnie posiadam na stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz czego z kasą robić? 240L dostaniesz za 250zł, dobrą pokrywę z aluminium mocno poniżej 1000zł. Szafka na zamówienie też kilka stówek(jeśli nie ufasz tym gotowym w sklepach meblowych). Ten filterek z zestawu to jakaś pomyłka, lepiej wpakować tam e901 + jakiś inny dobry kubeł (np. Unimax 250, a najlepiej Eheim Professionel 4+ jeśli chcesz trzymać Tanganikę). Chociaż jak widzę ile kasy gotowy byłeś wydać na taki zestaw to najlepiej zrobić sump skoro cena nie gra roli.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie złożenie zestawu samodzielnie byłoby bardziej opłacalne ale podoba mi się ten zestaw, jego wykonanie itp. W tym wątku skupiłbym się głównie na filtrze, a nie na opłacalności zakupu zestawu :-) Czy dobierając odpowiednie wkłady filtracyjne http://www.juwel.pl/produkt,wklady-filtracyjne,0,11.html , filtracja biologiczna oraz mechaniczna będzie wystarczająca do Tanganiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie złożenie zestawu samodzielnie byłoby bardziej opłacalne ale podoba mi się ten zestaw, jego wykonanie itp. W tym wątku skupiłbym się głównie na filtrze, a nie na opłacalności zakupu zestawu :smile: Czy dobierając odpowiednie wkłady filtracyjne http://www.juwel.pl/produkt,wklady-filtracyjne,0,11.html , filtracja biologiczna oraz mechaniczna będzie wystarczająca do Tanganiki?

Kolego ten badziew do tangi :(  pytanie jest proste jaka obsadę planujesz i pod to dobierasz zbiornik i filtracje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium Juwel Rio 240 od 6 lat. Teraz będę kupował nowy zbiornik i będzie to .... Juwel Rio 240 chociaż tym razem usuwam filtr Bioflow od razu po zakupie bo w moim przypadku (Malawi) się nie sprawdził. Czemu Juwel ? Bo to najlpiej wykonany zestaw dostepny na rynku.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez XGrzesX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem usuwam filtr Bioflow od razu po zakupie bo w moim przypadku (Malawi) się nie sprawdził.

 

Malawi i Tanganika wymaga bardzo wydajnej filtracji. A może lepiej zostawić filtr wewnętrzny jako mechanik i dołożyć zewnętrzny kubeł, który będzie pełnił rolę filtra biologicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malawi tak tanga juz nie

 

 

chyba nie miales doczynienia z akwariami z erybki

ja bym tego g...... za darmo nie chcial 

 

Porównywanie zestawu za 1900 zł z zestawem za min. 4 tyś jest chyba lekko przesadzone ...

Edytowane przez daarekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przekonaliście mnie  :razz: Będę zamawiał akwarium o wymiarach 120x40x50. Czekam na wycenę w paru miejscach. Ogólnie akwarium ze szkła float (tył i boki) przód OW. Do tego filtr JBL e901. Posiadam już taki jeden kubeł więc myślę, że spokojnie dwa poradzą sobie w takim zbiorniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tam jest miejsca na biologie ?w tych jblac bo i tak trzeba bedzie dac prefiltry z filtra narurowego

 

Są tam 4 kosze na wkłady filtracyjne. Ogólnie pojemność pojemników to 1x1,1litra 3x1,2 litra. Zastanawiam się jakie wkłady najlepiej umieścić w poszczególnych koszach.

Edytowane przez daarekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama ceramike najlepiej lawe wulkaniczna

do tego prefiltr z filtra narurowego  z gabka 45ppi

pozatym przy 120x50x50 mozesz myslec o Paracyprichromis nigripinnis "Blue Neon"  

a te filtry z palcem w .......

tylko oczywiscie zadnej deszczownicy 

przyjmij sobie litr na 100l wody

Edytowane przez barttsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama ceramike najlepiej lawe wulkaniczna

Zrobię tak, filtry zostaną wypełnione przez grys koralowy oraz lawę wulkaniczną. W pierwszych koszu umieszczę gąbkę aby chronić wirnik. Oczywiście prefiltr będzie również zastosowany.

 

pozatym przy 120x50x50 mozesz myslec o Paracyprichromis nigripinnis "Blue Neon"  

Bardziej skłaniam się jednak przy Neolamprologus pulcher

 

 

przyjmij sobie litr na 100l wody

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy chodzi o 1 litr wkładu na 100l wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak, filtry zostaną wypełnione przez grys koralowy oraz lawę wulkaniczną. W pierwszych koszu umieszczę gąbkę aby chronić wirnik. Oczywiście prefiltr będzie również zastosowany.

 

 

jak nabardziej ph 8,3-8,5 kh 15 gh 11

 

 

Bardziej skłaniam się jednak przy Neolamprologus pulcher

 

 

 

 

to jest szczelinowie a ja mowie o sardynkach w ton 

 

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy chodzi o 1 litr wkładu na 100l wody?

dokladnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Akwarium pod nową Tanganikę będzie wymiarów 120x50x40 (240l) zamówione z eRyba. Nie chcąc zakładać nowego tematu prosiłbym Was o radę co do wyboru filtra. Obecnie posiadam jbl e901. Docelowo chciałem dokupić drugi taki filtr ale teraz zastanawiam się czy jest taka potrzeba. Pomysł jest taki jbl e901 - biolog (cały zasypany przez grys koralowy) z prefiltrem na wlocie. Drugi byłby to filtr wewnętrzny Aquael Circulator 1500 plus gąbka jako filtr mechaniczny. Zdaję sobie sprawę, że zabierze to trochę miejsca w samym akwarium. Moje pytanie, czy takie rozwiązanie spełni swoją rolę? Czy może jednak lepiej kupić drugi kubeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240L na jednym kuble... :/ Circulator 1500 zabiera 22W(!!!) więc tyle co dwa Aquael Unimax 250. Sam to przemyśl. Aktualnie u siebie będę zamieniał 2213 Classic na drugiego Uni 250(biologia) +  prefiltr narurowy na każdy kubeł(mechanik). Zużycie energii całego zestawu wyniesie 22W, wydajność 1300l/h, 10,4L na media filtracyjne.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...