Skocz do zawartości

Moczarka


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio do baniaka kupiłem dwie nowe rośliny, moczarke i ludwigię, przed włożeniem przepłukałem je w chloraminie. Moczarkę podzieliłem na dwie "kępki" i wsadziłem do dwóch akwariów, z tym że w małym (20L, bez nawożenia, oświetlenie 11W) troszkę zmarniały, ale wydaje mi się że będzie ok, ale za to w większym (54 l, codziennie rano carbo, żelazo i makro, oraz raz na tydzień clasic i potas, wszystko z linii aquaart, oświetlenie 1x16W roślinna) w ciągu tygodnia wyginęły całkiem ;/ Zostały tylko żółte wstęgi po nich. I teraz pytanie dlaczego? Inne rośliny w tym akwa rosną bez problemu...  Z tym że ciekawa sprawa z  iż wcześniej w tym większym też nie udało mi się utrzymać rogatka... Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w pokrywie mam 2x 16 ale przy dwóch świetlówkach przyszła plaga glonów ;/ nitkowate, krasnale i cosmo coś tam... I to wszystko opanowało akwarium po zmianie oświetlenia ze zwykłych halogenów led 2x10 W 6500K na świetlówki. Po zmianie oświetlenia wyginął rogatek, mech jawajski i rzuciły się glony. W chwili obecnej dlatego właśnie zmniejszyłem oświetlenie już jakiś miesiąc tak jest i widzę wyraźne ustępowanie glonów. Co do ilości światła to wydaje mi się że nie jest powodem, bo chyba moczarka nie potrzebuje więcej światła niż bacopa, zwartka, anubias, subwasterang czy microsorium? A te rośliny rosną dobrze. Wydaje mi się że psyho39 dobrze pisze, nawożenie to praktycznie jedyna różnica w sposobie pielęgnacji dwóch baniaków, a w małym dalej ładnie wygląda. Grubość podłoża jest różna, tam gdzie są roślinki korzeniowe jest grubiej (4-6cm), a tam gdzie nie ma takich roślinek to cieniej(1-3 cm). (Podłoże to piasek kwarcowy, ten prawie najdrobniejszy). testów nie robię, Leję systematycznie po ok 1 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...