Skocz do zawartości

Chory zmienniak. Pomoc w diagnozie choroby.


Dawidowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwarium 54l, 4 platki i 3 kiryski albino. temp wody 24-25 st C, pH>7,6 woda średnio twarda, podmieniam ok. 30% co tydzień.

Więc mój problem pomimo czytania wszystkich objawów chorobowych ryb akwariowych polega na tym iż nie mogę zdiagnozować na co chora jest moja platka. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Dodam że rybka zachowuje się całkiem normalnie, przyjmuje pokarm, nie chowa się. Od wczoraj ma na płetwie ogonowej dziwna narośl.

https://zapodaj.net/284599a73408b.jpg.html https://zapodaj.net/ed61e960f7904.jpg.html https://zapodaj.net/cfba2d74418f3.jpg.html

 

 

 

Na Forum wymagane jest stosowanie poprawnej pisowni. /Miniu/


Zapomniałeś ą poprawić. Liczyłem na konkretną pomoc od któregoś z akwarystòw a nie sprawdzanie literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś ą poprawić. Liczyłem na konkretną pomoc od któregoś z akwarystòw a nie sprawdzanie literówek

Ty chyba faktycznie liczyłeś na cud.

Nie opisane w ogóle akwarium, prawie żadnych danych.

Zdjęcie na którym mało co widać tylko jakąś plamę.

 

Jak chcesz pomocy to uzupełnij szablon z tematu "Jak zadawać pytania na...", co do literówek akceptowałeś regulamin to go przestrzegaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wykazuje szacunku dla zasad forum, ani czasu ludzi, którzy mogliby pomóc.

> Oczekuje konkretnej pomocy

 

Wybierz jedno.

 

Chcesz konkretów, podaj konkrety. Równie dobrze mogę Ci podać linka i samodzielnie dopasujesz objawy:

http://www.domowe-akwarium.pl/akwarium/choroby-ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Mam akwarium 54l, temp wody 25-26 st.C, pH>7,6 woda średnio twarda, podmieniam ok. 30% co tydzień. Filtr marina jet 380l/h wewnętrzny(gąbka, ceramika, węgiel), oświetlenie 0,4W/l.
Rośliny to: Rotala zielona okrągłolistna, Ludwigia Repens, Egeria densa, Pogostemon helferi, Pogostemon Erectus.

 

Ozdoby: 2x korzeń, dragon stone.

 

Akwarium ma już ok. 3miesiace. Ryby w zbiorniku od ok 2. Wcześniejsze choroby: Ospa wyleczona solą i wys. temp.

 

Azotany, azotyny PO4 wszystko w normie.

 

Obsada:4 platki i 3 kiryski albino.

Rybki przyjmują pokarm w postaci granulek(Yucatán Verde z moringą) i płatków(TetraMin) kiryski tabletki Rio Rojo z Moringą.

Wiec mój problem pomimo czytania wszystkich objawów chorobowych ryb akwariowych polega na tym iż nie mogę zdiagnozować na co chora jest moja platka. Poniżej zamieszczam parę zdjęć. Dodam że rybka zachowuje się całkiem normalnie, przyjmuje pokarm nie chowa się.

Od paru dni ma na płetwie ogonowej dziwną narośl. Wygląda jak biała plamka ok. 1mm średnicy z czerwonymi kropkami. Ja podejrzewam, że może być to jakiś pierwotniak, lub nowotwór, żadne z objawów jakie wyczytałem nie pasują do zjawiska w moim akwa.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Dawidowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podaje parametry:

NO2 0,00mg/l, NO3 10mg/l, NH3 0mg/l, GH <17 stopni, KH 10, pH 7,6 PO4 0,7

Jeżeli coś jeszcze potrzeba daj znać, zmierzyłem teraz te najbardziej podstawowe.

Co do zdjęć wiem, że za dobrze wypatrzyć tego nie można, ale jakieś ogólne objaśnienie z tego zdjęcia masz. Nie chce jej robić więcej stresu niż ma, jeszcze tym fotografowaniem. No ja od siebie dodam tylko, że jest to wypukłe gdzieś na ok. 0,5mm, średnica ok. 1mm i parę czerwonych krostek na tym wystaje.


No właśnie nie, wręcz śmiem twierdzić na podstawie moich obserwacji, że nawet się trochę zmniejszyła. Lecz w dalszym ciągu mnie nurtuje pytanie co to może być. Czytam już chyba po raz 10 objawy chorób no i nic. Nie chcę żeby na skutek mojej niewiedzy to stworzonko zmarło, ale szukam szukam i nic. Dlatego pytam się was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...