Skocz do zawartości

[30l] Kreweciarnia - Super Red Crystal.


Miniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to może w końcu pokażę coś więcej :D

 

 

Akwarium:

29,5/29,5/35cm Fluval, zaokrąglone na krawędziach

Światło:

Fluval 11W

Filtracja:

Aquael Circulator 500

Grzałka:

brak

Parametry:

Ph - 6,2, Gh - 5/6, Kh - 1/2

Podłoże:

JBL shrimp soil

Dekoracja:

liść ketapangu, łupiny orzecha kokosowego, kora kaktusa, benibachi mironekuton, niewielkie kawałki korzenia

Roślinność:

mini pelia, rogatek sztywny, microsorium windelow, taiwan moss, phoenix moss, süßwassertang

Obsada:

krewetki super red crystal, zatoczki

Stosowane preparaty:

mosura bt9, mosura rich water, mosura old sea mud powder, shrimp nature werwa, dennerle shrimp king bee salt gh+

 

Zdjęcia:

1a78d9539fc4f77emed.jpg

 

8d546f2b4129cc82med.jpg

 

fca4a3e792e276b7med.jpg

 

Zdjęć mało, bo spieszę się do pracy :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obecnie troszkę toto zarosło, doszła limnobium na taflę, sußwassertang wreszcie zaczął przypominać sußwassertanga, doszło 12sztuk krewetek z innego źródła i wczoraj widziałem już jedną samiczkę z pełnym siodełkiem :D

 

Wieczorem pyknę jakieś zdjęcie.

 

 

 

EDIT: dodaję zdjęcia :) Wyleciał rogatek - za szybko się rozrastał.

 

1f45e49ba1eaccb7.png

1ce1892d681099e0.png

b6e4a4e2bea77800.png

9e2939ef84057989.png

1a989022c59495bd.png

be50e42bd38aa928.png

61c5470844e39edf.png

8387f4079b5ed19d.png

6cf95252329cce39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te krewecie :)[...]

Dzięki :) !

 

[...]Wiem, że samce lubią spożywać krewetki, natomiast jak to jest z samicami bojownika ?

Tutaj już Kolega psycho39 Ci odpowiedział. Ogólnie wyznaję zasadę albo ryby albo krewetki - no może poza jednym wyjątkiem - otoskami, które trzymam w 96l z hybrydami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) !

 

Tutaj już Kolega psycho39 Ci odpowiedział. Ogólnie wyznaję zasadę albo ryby albo krewetki - no może poza jednym wyjątkiem - otoskami, które trzymam w 96l z hybrydami :)

 

No to wygląda na to że samiczki wracają do samca... ciężko im tam będzie bo mój samiec nie znosi towarzystwa praktycznie żadnych ryb.

Mam nadzieję że neonki czerwone nie będą zjadać krewetek.

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

No więc jednak zakupiłem 10 sztuk krewetek Amano.

Póki co kręcą się po akwarium i wcinają trochę glonów, trochę szpinaku i liścia orzechu :) Generalnie sympatyczne zwierzaki.

Po wstępnym zainteresowaniu krewetkami przez neonki i samice bojownika wydaje się, że jest spokój.

 

Nie wiem czy wszystkie żyją ponieważ akwarium jest całkiem mocno zarośnięte ale podczas poszukiwań udaje mi się odnaleźć 7 - 8 krewetek.

Nie wiem czy 2 pozostałe zostały zjedzone ale zauważyłem w okolicy wlotu filtra taką białą powłokę krewetki - bardzo podobne do drugiego zdjęcia od dołu z pierwszego postu.

Czy to "wylinka" ? Czy zjedzona krewetka ?

Jak to odróżnić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...