Skocz do zawartości

Co to za roślina


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

bardzo lubie slimaki i patrzec jak one tam tymi swoimi gebami skrobią po szybie :D (moje to - ampularie , rozdętki, zatoczki), a jak tam nadwyzka to co tam , wkladasz lape do akwa i dusisz dziada do szyby i NIIIMAAA :D lepsze to niz stosowane przez niektorych wylewanie do wc ;p ale nie o slimaka chodzi w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to mialem ta poproc (albo prawie identyczna) u siebie kupilem ja jako "no name" niestety, mialem ja w akwarium chyba ze 2-3 miesiace ale wywalilem bo zaczela lekko brazowiec, przez ten czas nie wypuscila zadnego nowego listka nic, nawet korzenie po wyjeciu z wody byly dokladnie takiej samej wielkosci jak przed wlozeniem, nie gnily ale tez nie rosly... jedno co pamietam to byla twarda w dotyku jak nasze lesne paprocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo znalazla sie chociaz jedna osoba z podobnym problemem . rzeczywiscie paproć dość twarda w dotyku, ale szybko schnie , po wyjeciu z akwa, takze do lądowych trudno ja zaliczyc. tez mi żółkła dopoki swietlowki nie skierowalem bardziej w jej strone , rosnie bardzo wolno i poki co wypuscila mi po miesiacu niewielkie przyrosty zielone i korzenie , pocialem ja i siedzi na razie na parapecie w 6,5l akwa (razem z paprotnicą) . patrze dalej czy zgnije do reszty czy cos bedzie rosło. prawdopodobnie miales taka sama paproc jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak samo po wyjeciu z akwa posadzilem ja w doniczce i szybko uschla czyli raczej do ladowych nie nalezy...moze po prostu wolno rosnie, albo nalezy do jakiegos gatunku blotnego rosnie w czesciowym zanuzeniu....niewiem, ale daj znac jak twoja daje sobie rade bo sam jestem ciekaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie ta roslina !!! Dzieki wielkie :)teraz pozostaje mi jedynie stworzyc jej w miare dogodne warunki ;] ...."Jako roślina akwariowa sprzedawana jest Selaginella wildenowii, oczywiście jak można się domyślać, w warunkach pełnego zanurzenia, nie żyje zbyt długo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...