Jump to content

45l akwa z optiwhite z pokrywa za 235 zł oplaca sie?

Xinder
 Share

Recommended Posts

jak w temacie...

akwarium 50x30x30 z pokrywa oswietleniem 1x14w.
grubośc 5mm
szkło optiwhite
z przesyłką 235zł

opłaca sie kupić?

chyba ze ktos w okolicy bytomia może polecić szklarza(byle nie tego z centrum bytomia z ul jagielońskiej)

Nie chce wyjść na świnie, ale kupowanie 5mm Opti to przerost formy nad treścią. 
Float (a większość z nich jest obecnie odbarwiana) przy tej grubości nie różni się znacznie od OW.

Też mam odpalone OW obok floata ale 10mm i 8mm i tutaj widzę różnice.
Przy 5mm nie widzę, ale też kwestia tego jak ktoś zrobił frez i jakiego floata użył bo szyba szybie nie równa ;).

Dla mnie to przerost formy nad treścią, albo może to, że jestem upośledzony wzrokowo ;).

Ale wracając do głównego tematu- moim zdaniem nie opłaca się. Inwestować w tak małe szkło taką kasę to dla mnie bezsens. Wolałbym taki budżet wydać na porządne ryby czy osprzęt.

Przy 5mm nie widzę

Domyślam się, że takich do porównania nie masz, pomijając jakość szkła i jego obróbki.

Wpis odnośnie wady wzroku nie jest aluzją do Ciebie, jest po prostu stwierdzeniem.

Co do budżetu, to nie każdy musi rezygnować z "lepszego" akwa by móc zakupić "lepszy" osprzęt i obsadę.

Czasem kasa się nie liczy, mając jej dość dokonujesz wyboru pomiędzy lepszym, a gorszym ( nie tańszym a droższym ) i wybierasz lepsze ( zarówno akwa jak osprzęt, obsadę, zielsko, podłoże itd. ).

Edited by Sławek121

Widać różnicę, choć opti to jak dla mnie tylko do akwariów z porządną ilością roślin i światła.

Dokładnie, widoczna jest różnica w odbiorze barw roślin i kontrastu między nimi ( odcienie czerwieni i zieleni ).

Światło też odgrywa tu rolę, dlatego odezwałem się w temacie, bo moim zdaniem 14W nie robi różnicy, ale już 2x24W robi kolosalną różnicę w odbiorze takiego akwa.