Skocz do zawartości

Zielenice, czy Sinice


Nijoki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)

2 miesiące temu (restart)

2.Litraż i wymiary akwarium

112l (80x40x35)

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)

2TL-D 18W (standard z pokrywy)

4.Jak długo świecisz (ile godzin)-

8-12 h

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa

JBL Manado i piasek

6.Filtracja -

TurboN 550  (550l/h)

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) 

Ogolniak

8.Ozdoby (jakie)

korzeń, łupek drzewiasty

9.Rośliny (ile,jakie)

*Bacopa monieri,

*Hygrophilia pinnatifida

*jakis mszak

*Microsorum pteropus

*Pogostemon erectus

*Bacopa Caroliniana

*Ludwigia (blizej mi nie znana)

*Lysimachia nummularia

 

10.Ryby - obsada (jw.)

*apistogramma borelli

*otosek przyujsciowy

*neon innesa

*gupik

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)

Około 20% co tydzień

 

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-

Nic

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)

Nie

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe 

pH- 7.2 (test kropelkowy)

KH- 8? (test paskowy, okropnej jakosci)
GH~9-10( test paskowy)

Reszta brak testow
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?
Nie

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?
Ryby karmione są rano i wieczorem, w takich ilościach że praktycznie nic nie opada na dno zbiornika

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -

W załączniku

Opis problemu-

Moim głownym problemem jest rozpoznanie co to jest za glon. Sinica czy zielenica, a może jeszcze coś innego? Z góry mówię, że wiem o moim słabym świetle itp, proszę mnie za to nie szykanować, w tym momencie nie mogę pozwolić sobie na kubełek i lepsze oświetlenie

 

post-13077-0-38875100-1463398119_thumb.jpg

post-13077-0-45326300-1463398130_thumb.jpg

post-13077-0-10614900-1463398140_thumb.jpg

post-13077-0-07225500-1463398151_thumb.jpg

post-13077-0-81077200-1463398165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło to pół biedy(Twój wybór, pod połowę tych roślin da radę). Na moje oko (nie piszesz ile masz tej obsady) to ta filtracja jest po prostu za słaba. To są zielenice, trochę nitek, woda też wygląda na zielonkawą. Zgaduję, że masz tam po prostu bagno w tym momencie, stąd problemy. Dodatkowo akwa jest niestabilne, bo robiłeś restart miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart robiłem 2 miesiące temu, dodatkowo użyłem około 70-75% starej wody. Co do wody, to może sprawiać takie wrażenie żółte światło na czarnym tle, osobiście nie widzę żeby woda była zielona, nie ma "bagienka" aczkolwiek też mi się wydaję że filtr nie daje rady. co do obsady to:
Gupiki szt. 9
Neonki szt. 8
Reszta po 1

Nie uzupełniam (chwilowo) obsady, bo wyczytałem że za powstawanie glonów są związki fosforanu, które znajdują się w odchodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodnia zacząłem wymieniać po 20% wody, i tak systematycznie co tydzień, może raz czy dwa się zdarzyło, że nie podmieniłem wodę po 10 dniach. Jak narazie światło jest zgaszone i wymieniłem około 40% wody, w środę planuje kolejną sporą podmianę. Na bieżąco będę zdawać relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w ciągu dnia z boku na akwarium po wcześniejszym przetarciu bocznej szyby z glonów. Powiedz co widzisz. Zrób to samo 2h po zgaszeniu światła. Pomyśl o nawożeniu.

 

Moim zdaniem woda zakwita na zielono bo masz wysoki poziom azotanów a za mało fosforanów. Niby podłoże chłonie azotany, ale w to nie wierzę. Na pewno masz niedobór fosforu. Poczytaj o podłożu na forach. Masz mało światła ale przy takich podłożach zaczynają sie cyrki przy nawożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w ciągu dnia z boku na akwarium po wcześniejszym przetarciu bocznej szyby z glonów. Powiedz co widzisz. Zrób to samo 2h po zgaszeniu światła. Pomyśl o nawożeniu.

 

Moim zdaniem woda zakwita na zielono bo masz wysoki poziom azotanów a za mało fosforanów. Niby podłoże chłonie azotany, ale w to nie wierzę. Na pewno masz niedobór fosforu. Poczytaj o podłożu na forach. Masz mało światła ale przy takich podłożach zaczynają sie cyrki przy nawożeniu.

Powiem Ci, że stosując taktykę "0 światła i duże podmiany wody" osiągnąłem dzięki wam sukces. zostało może 30% tego co było wcześniej, ale nie zamierzam się poddawać. Dzisiaj w najbliższym czasie zrobię to co zaproponowałeś w poscie wyżej i dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że największy problem będę miał ze światłem, a tu proszę.... Postaram się jak najszybciej zmotać jakiś kubełek. 

 

Jak już wyżej zostało napisane: brak filtracji. Mam Turbo 550 w 72l i ledwo daje radę.

No i podmiany większe, bo ziemia "przebija". 

 

Miałem założyć temat i pochwalić się roślinkami od Ciebie, ale sam widzisz że sprawa się komplikuje ;s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...