Skocz do zawartości

Wątpliwości związane z szafką...


bandejj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dogadałem dziś wstępnie ze stolarzem szafkę pod akwarium i tak po powrocie do domu myślę czy wytrzyma ;/ Mianowicie akwarium ma mieć 450 litrów wymiary 150x50x60. Szafka jaką zaproponowali miała by 150x50, wysokość 70cm i teraz tak boki,blat oraz spód zbudowane z dwóch płyt grubości 1,8cm czyli grubość 3,6cm. Do tego sztywne plecy z płyty pojedynczej 1,8cm i dwie pojedyncze podpory pionowe też z pojedynczej. To wszystko na metalowych nóżkach wysokości jakieś 6-7 cm pod każdą podporę 2 nóżki (czyli razem 8) Mam nadzieje, że potraficie sobie to wyobrazić.... Czy to wg Was bezpieczny zakup ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem tak, ja pod akwarium 120x48x60 (jakieś 345 l) mam szafkę całą z 36 mm, z dwoma podporami, nóżki tak samo... Nie wiem, czy moja jest przedobrzona, ale taką mi stolarz zaproponował. Do tego ona jest niska bardzo (jakieś 45 cm wysokości).

Generalnie wydaje mi się ok, ale jakby wszystko zrobić z 36 mm pewnie czułabym się pewniej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy też, takiego mam fajnego klocka-szafkę :D A co do wysokości - gdybym była te 10 lat temu mądrzejsza i nie chciała niepotrzebnie dużo wiszących szafek nad akwarium (które wymusiły niskie usytuowanie)... To bym wzięła znacznie wyższą szafkę! Moje akwarium dobrze wygląda tylko z łóżka, bo inaczej ciężko się je ogląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "paździerz" ma sporą wytrzymałość, nie bez powodu teściową to się kantem... mniejsze prawdopodobieństwo złamania takiej płyty. ;)

 

 

A już cena 8-9 stówek to w ogóle kosmos.

Może to szafka w lakierze na wysoki połysk, albo ze złotymi zawiasami. Wtedy taka cena zaczyna być realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jak ja zamawiałam szafkę, to cena wahała się 300-1000 zł za tę samą szafkę w zależności forniru... Moja ostatecznie kosztowała 400 zł i do dzisiaj nie wiem, co było tak wspaniałego w tym najdroższym, ale byłoby mi szkoda pieniędzy na szafkę za 800 zł... tak dużo lepszy filtr można za to kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój stalowy pod 145 l zrobiłem na 4 nogach z kątownika już nie pamiętam 30x30 albo 40x40 ścianka pewnie 3 mm. Nogi spięte na samej górze ramą z kątownika na postawienie na niej zbiornika. Od podłogi przerwa jakieś 10 cm na stopy i druga ramka profil zamknięty chyba 20x30, na nim półka. Zakładałem obciążenie max 300 kg, przy 500 kg spał bym spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem dziś wstępnie ze stolarzem szafkę pod akwarium i tak po powrocie do domu myślę czy wytrzyma ;/ Mianowicie akwarium ma mieć 450 litrów wymiary 150x50x60. Szafka jaką zaproponowali miała by 150x50, wysokość 70cm i teraz tak boki,blat oraz spód zbudowane z dwóch płyt grubości 1,8cm czyli grubość 3,6cm. Do tego sztywne plecy z płyty pojedynczej 1,8cm i dwie pojedyncze podpory pionowe też z pojedynczej. To wszystko na metalowych nóżkach wysokości jakieś 6-7 cm pod każdą podporę 2 nóżki (czyli razem 8) Mam nadzieje, że potraficie sobie to wyobrazić.... Czy to wg Was bezpieczny zakup ? 

 

Moim zdaniem - bezpieczny. Pod moim 300L Malawi (to ważne bo w środku ok 100kg skały) miałem szafkę dokładnie wg Twojego projektu tyle, że wszystko z 18mm. Była niczym skała... Jedyny problem to chlapanie wody przy podmianach i powolne puchnięcie płyt meblowych - trzeba o to dbać! Wszystko na bieżąco wycierać i suszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, głownie chodzi o podłogę, jeśli masz klepki lob inne panele to może być rożnie. Jak są płytki to i poziom może być, jeśli drewno to warto rownież zabezpieczyć przed kapaniem wody, tu swietnie sprawdza się podkład pod krzesła biurowe. Twardy i przezroczysty.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam panele, ale sprawdzałem poziomicą i wszystko jest w normie (mimo, że nie są idealnie proste, ale poziom mieści się pomiędzy kreseczkami:P) O podkładzie pomyślę bo faktycznie szkoda podłogi. Generalnie ostatecznie zdecydowałem się na stelaż  stalowe poprzeczki szerokości chyba 4 cm. Sama bryła z dwiema dodatkowymi poprzeczkami pod blatem, wszystko na 6 nóżkach, które można lekko odkręcić. Majster powiedział, że podobne stelaże wykonywał pod samochody i wytrzymało 2 tony bez żadnych dodatkowych podpór więc mogę być spokojny. To wszystko obije płytą 18mm i chyba będzie si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...