Skocz do zawartości

Szybkie zapłodnienie gupików


Panymal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio byłem w zoologicznym po nową obsadę. Zakupiłem 2 samice gupika i 2 samce oraz parę innych rybek. Po 3 h po wpuszczeniu do akwa zauważyłem czarną plamkę u samiczek i teraz moje pytanie mam albo zwidy albo jest to możliwe ,ale w zoologu ryby były oddzielone na samce i samice + cała podróż i moment do którego nie zwróciłem na to uwagi to 3h i 30 min (30 min - wracałem z zoologa). Tak się zdarzyło iż gupiki mam po raz pierwszy. Proszę o objaśnienie mi tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gupiki trzyma się w haremach. 

2. Z tego co słyszałem, jest możliwość że samica "trzyma" w sobie nasienie samca przez dość długi okres czasu. Zwykle jest to spowodowane niepokojem samiczki, złymi warunkami itp.

3. Jesteś pewien że samiczka na pewno będzie miała młode? Miałem kiedyś podobnie, to znaczy że samiczka miała czarną plamkę przy brzuchu, a jednak nic z tego nie było. Nie wiem niestety czym to było spowodowane.

4. Mogę się mylić, ale czarna plamka u samicy powstaje dopiero ok. tygodnia po zapłodnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zapomniałem o haremie a harem 1-1 troche słabo no cóż mój błąd

2.O tym to nie wiem , warunki są odpowiednie ,ale też nie wiadomo kiedy mogła być przetransportowana do sklepu

3.Nie wiem czy będzie miała , jest czarna plamka na brzuszku a tak jak pisałem mam gupiki pierwszy raz i nie wiem czy mam robić kotnik czy nie ;d

4.Oby była to prawda bo mam je dopiero 2 dni ale no tak jak pisałem w 2 punkcie nie wiadomo kiedy była przetransportowana do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...