Skocz do zawartości

adriano1549
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długoletniej przerwie z akwarystyką wracam z powrotem ;)

Myślę, że teraz już poważniej podszedłem do tego tematu i za nim coś zrobiłem, poczytałem, popytałem i coś zacząłem działać ;) Oczywiście wszystkiego od razu wiedział nie będę wiec jakieś błędy za pewne mogą się zdarzyć...

A więc do rzeczy ;)

 

Akwarium 25l

 

Filtracja:

Aquael Fan-mini plus

 

Oświetlenie:

Jedna świetlówka 15W 2700K

 

Ogrzewanie:

Grzałka Aquael 50W

 

Flora:

Cryptocoryna becetti

 

Podłoże:

Filtus Floran i Bazalt

 

Planowana obsada:

Bojownik

Krewetki

 

Plany:

Zmiana świetlówki-tylko jeszcze nie wiem na jaką- tu liczę na waszą pomoc :-?

Powiększenie flory ;)

Myślę nad tłem, wydaję mi się, że czarne byłoby odpowiednie, tylko nie wiem z czego je zrobić ;)

 

 

Zdjęcie od razu po zalaniu, filtr i grzałka jeszcze nie umiejscowione gdyż okazało się, że przyssawki już nie spełniają swojej funkcji i muszę kupić nowe ;) (Chyba, że macie jakieś domowe sposoby na przywrócenie ich funkcji?)

post-1046-0-31133100-1458822390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ryby albo krewetki.

Tym bardziej, że Bojownik ma inne wymagania co do parametrów wody.

A na przykład Red Cherry, mają podobne wymagania? Bo głównie o nich myślałem...

 

 

Zalać wrzątkiem, u mnie działa zawsze. 

 

Właśnie próbowałem ale nie działa, chyba, że może kilku krotnie je zalewałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszło ;) Aranżacja trochę się zmieniła, doszedł korzeń, na który przymocowałem mech. I doszła jeszcze kabomba ;)

Filtr jeszcze nie przymocowany, wyleciały mi te przyssawki z głowy...

Obsada to Bojownik i dwie Red Cherry- ale niestety ku waszej racji, trafił mi się "prawdziwy" Bojownik i jak na razie gania krewetki( może się uspokoi bo to pierwsze chwilę od wpuszczenia) a jeśli nie to będzie Bojek albo krewetki ;)

 

I mam do was pytanie, mchu starczy na korzeniu? Rozrośnie się? Czy może obtoczyć cały korzeń w mchu? (Bo kupiłem go trochę dużo)...

Oczywiście wszelkie opinie mile widziane ;)

A jeszcze jedno pytanie, na forum gdzieś tutaj widziałem, że pisał ktoś aby rurkę od powietrza przy filtrze wyjąć, dlaczego?

Edytowane przez adriano1549
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja ;)
Do aqua wlany nawóz PlantaMin i została podmieniona woda ;) Doszła Bacopa  ;)
I na momencie Bojownika oddaje do sklepu a zamiast niego będą krewetki i do nich Razbory Galaxy, co sądzicie o takiej obsadzie?  I planuję jeszcze jakiś trawniczek zrobić ;)
W tym tygodniu powinna wpaść jeszcze bimbrownia ;)
2016-04-10%2018.14.09_zpsv4v0ejgf.jpg

2016-04-09%2021.22.49_zpsxawp3qlt.jpg

2016-04-12%2017.37.57_zpse3orznuz.jpg

2016-04-12%2017.37.47_zpskdyh3v0w.jpg

Proszę o jakieś opinie, porady ;)

I myślę jeszcze nad zmianą żarówki na 6500K ;)

Edytowane przez adriano1549
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, Bojownika już nie ma, zamiast niego aktualnie z obsady mam 2 krewetki Orange sakura i jedną Black Sakura... Po dwóch dniach miałem niespodziankę, mianowicie jedna z krewetek zrzuciła pancerz ;) Planuję dokupić jeszcze kilka sztuk i mam pytanie, Red Cherry będą się krzyżować z Orange Sakura? Bo wydaję mi się, że tak... A u mnie w okolicy aktualnie ciężko dostać Orange Sakura a te co mam kupiłem na wyjeździe... Akwarium przed czyszczeniem ;)
a>
a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o wymianie żarówki na jakiejś o barwie 6500K?

Kabomba bardzo nie lubi ruchu wody - musisz pokombinować z wylotem filtra (chyba, że zdjęcie tak wyszło).

Stringy moss na tym korzeniu to średni pomysł - dość szybko rośnie pnąc się do góry, dużo lepiej wyglądałoby coś płożącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O barwie żarówki myślałem i muszę ją zmienić bo światło mam za żółte, tylko mam w akwa żarówkę z cienkim gwintem i ciężko u mnie w okolicy taką znaleźć o takiej barwie...(Chyba będę musiał gdzieś zamówić).

Właśnie odnośnie filtra, ustawiony jest na minimalne obroty, a mam pytanie czy rurka z powietrzem musi być przy filtrze? Bo gdzieś na forum czytałem, żeby ją wyjąć...

Mech rzeczywiście pnie się do góry i zaczyna mi gnić od korzenia... A jaki mech byłby dobry na taki korzeń?

 

Aktualnie akwarium po przycince i zmiany obsady:

- 2 orange sakura

- 2 tiger

- I jedna ampularia

I planuję te dwa gatunki zostawić i dokupić po kilka sztuk... Co na to powiecie?

A jeszcze u jednej krewetki na pyszczku jest taki biały nalot, co to może być?

Edytowane przez adriano1549
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Popatrz na wymagania tych krewetek.

2. Chociażby w tym, że takie akwarium jest dla niej za małe. Chociażby dlatego, że to straszny brudas, więc chwila nieuwagi/nieodpowiednia filtracja i azot masz kosmiczny ;)

 

Początki bywają ciężkie, ale jest jeszcze na tyle wczas, że w miarę szybko możesz wszystko skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...