Skocz do zawartości

Biała kropka - Gurami


adrianszyd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Gurami pojawiła mi się niedawno taka biała kropka na czole. Nie jest jakaś bardzo wypukła. Rybka zachowuje się normalnie, przynajmniej narazie. Kropka nie powiększa się. Co to jest i czym ją mogę leczyć? Próbowałem kąpieli 30 min. w soli i podwyższenie temp. na 32 st. C przez ok. 12 godzin.

 

Akwarium 125 litrów, w obsadzie te gurami, rozbory, kiryski i otosy. Parametry stałe już od półtora roku, temp. 26st. Woda podmieniana systematycznie.

post-22114-0-58543700-1458149682_thumb.jpg

post-22114-0-20016500-1458149685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia ciężko cokolwiek wywnioskować. To może być wszystko, od grzyba, przez pasożyta, po bakterie. Przyczyn może być wiele. Niewiele jednak piszesz o akwarium i o tym co się w nim działo przez ostatnie 3 miesiące.

 

Jeśli już stosujesz kąpiele krótkotrwałe, to jednorazowa raczej niewiele pomoże. Takie zabiegi trzeba powtarzać. Ale jak wnioskuję zastosowałeś to "tak na wszelki wypadek", więc trudno powiedzieć, czy powtórzenie kąpieli akurat w soli (mam nadzieję że niejodowanej!) wyleczy ową dolegliwość. Najpierw trzeba by zidentyfikować problem, a na razie to tylko zgadywanie.

 

Znajomość parametrów ogólnie jest ważna, a gdy coś rybom zaczyna dolegać, to pierwsze co powinieneś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwyższenie temp. na 32 st. C przez ok. 12 godzin.

Tak na przyszłość to podnoszenie temp. działa tylko w niektórych przypadkach i jest to rzadkość, częściej szkodzi jak pomaga.

 

 

 

. Parametry jak zawsze.

Tzn. jakie?

Jak robisz test to wyskakuje Ci jakiś wynik czy :jak zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...