Skocz do zawartości

Zielnice Kolninje Pomocy !!


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie tak z roślinkami !

Witam mam pewnien problem z roślinkami występuję on od samego początku tzn. prawie już rok . Nigdy się tym nie interesowałem ale teraz chciałbym żeby moje rośliny były piękne :D A mianowicie chodzi o to że roślinki w moim akwarium rosną bardzo dobrze + wypuszczają nowe liście ( sa bardzo ładne ) ale po jakimś czasie na liściach  robią się takie mocno zielone plamki ( tak jak by jakiś glon ). W akwarium mam żółty żwirek ( usypane 5 cm). Mam w nim 3x rodzaje roślin :
- Echindorus rubin - rośnie , wypuszcza nowe liście lecz zawija się liście i są te ziolone plamki.
- Ludwigia sp.- rośnie , wypuszcza nowe liście lecz ta roślina ma najwięcej tych plamek
- Lobelia cardinalis - tą roślinkę mam dopiero miesiąc i na razie jest mocno zielona , wypuszcza nowe liście ,nie ma czarnych liści lecz troszkę się zawija
-Od dzisiaj dostałem od znajomego mech ( nie wiem co to za mech ) jest mocno zielony :) lecz boję się że po 2 tyg zacznie się robić to samo co z innymi .

Info o akwarium :
- 112l
- Oświetlenie mam jarzeniówki 40W( ogólnie mam 60W tylko że jedna się spaliła)
 - Ph wody 7,4
- temp wody 26 stopni
- co2 podawane ( bimbrownia domowa )
- filtr wewnętrzny Aquael 260l/h
- FILTR ZEWNĘTRZNY HW-302 1000l/h ( wkłady :węgiel aktywny , zeolit , biominet te co były w zestawie niedługo wimienie je na ceramikę itp ) i tu mam też pytanie jakie wkłady najlepiej złożyć? ceramikę i co jeszcze? ;>

Obsada :
- kilka danio
- kilka mieczyków
- kilka molinezji
- kilka głupików  
- 1x glonojad
- otoski

Dodam jeszcze że światło święcę od 7:30 do 22:00 ale chce teraz zmienić od 15-16 do 22:00 będzie dobrze?
Proszę o pomoc z góry dziękuje !
Dodaję zdjęcia lecz dobrze nie widać ;c

post-23593-0-45062700-1454534598_thumb.jpg

post-23593-0-63857400-1454534655_thumb.jpg

post-23593-0-22185300-1454534729_thumb.jpg

post-23593-0-19767600-1454534796_thumb.jpg

post-23593-0-61874000-1454534853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo świecisz, nie tylko pomagasz glonom, ale rośliny nie zdążą odpocząć. Proponowałabym wstępnie 16-22, a z czasem powoli możesz dobić do 12-22 maksymalnie.
Co do filtra - pakuj samą ceramikę + gąbki od góry i dołu, żeby przypadkiem wirnika nie zapchać i żeby ceramiki samej w sobie nie zapchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

FILTR ZEWNĘTRZNY HW-302 1000l/h ( wkłady :węgiel aktywny , zeolit , biominet

Dzięki tym wkładom głodzisz rośliny i się dziwisz, że marnieją? To zabiera Ci pierwiastki makro, a mikro pozostaje  w wodzie i glony mają raj.

Następna sprawa to za długo świecące się światło (ale to już wiesz).

 

 

 

. W akwarium mam żółty żwirek ( usypane 5 cm). Mam w nim 3x rodzaje roślin : - Echindorus rubin - rośnie , wypuszcza nowe liście lecz zawija się liście i są te ziolone plamki.

To druga przyczyna marnienia roślin, jałowe podłoże z którego roślina nic nie wyciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym wkładom głodzisz rośliny i się dziwisz, że marnieją? To zabiera Ci pierwiastki makro, a mikro pozostaje  w wodzie i glony mają raj.

Następna sprawa to za długo świecące się światło (ale to już wiesz).

 

 

To druga przyczyna marnienia roślin, jałowe podłoże z którego roślina nic nie wyciągnie...

Wyciągnąć mam te wkłady? I może wloze na 2 tyg węgiel żeby woda była trochę czystsza , słyszałem ze węgiel zabija glony. Czy lepiej na razie zostawić bez wkładów? Mam dodawać makro w płynie? Jak cos takiego wql jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam się do was z pewnym pytaniem . A mianowicie mam akwarium 112l mam w nim kilka roślin Echindorus rubin Ludwigia sp Lobelia cardinalis i jakiś mech nie znam nazwy . I rośliny rosną dosyć dobrze wypuszczają nowe liście wszystko jest ok . Tylko że nie mogę sobie poradzić z glonem jakim jest ( tak mi się wydaje ) zielenice kolonijne . Teraz kilka informacji :

 

- Światło 40 W

- Świece 8h dziennie ( od 2 tygodni kiedyś dziennie świeciłem 15-16h ale  wiem ze za długo )

- co2 podaję 24h ( bimbrownia )

- temp. 26 stopni

- ph 7,3

- filtr wewnętrzny Aquael 260l/h ( napowietrzacz )

- filtr HW-302 1000l/h ( wkłady gąbka i węgiel ( na 2 tyg go włożyłem ) )

- jako podłoże mam żwirek biały 5 cm

- kiedyś stosowałem nawóz aqua art Planta Gainer Classic ale kazali mi go nie podawać gdyż zawiera mikro i zebym zaczął podawać makro.

- innych parametrów wody nie znam gdyż nigdy nie mierzyłem

- Poza tym Classic nigdy nie nawoziłem

 I moje pytanie brzmi czy poprawi moja sytuację jak zainwestuję w to mimo słabego światła ?  i będę podawał wszystko po 2x wciśnięcie dziennie?---> http://allegro.pl/kompletny-zestaw-nawozow-mikro-makro-co2-i5811180663.html? Będą jakieś efekty? :D

 

Zdjęcia roślin daje niżej .

Proszę o pomoc z góry dzięki ! :D

post-23593-0-68519200-1455225410_thumb.png

post-23593-0-03655800-1455225437_thumb.png

Edytowane przez xxadixx233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie to po co zakładasz praktycznie taki sam temat jak nie rozwiązałeś problemu w poprzednim?

I teraz tak...

 

 

 

- co2 podaję 24h ( bimbrownia )

- filtr wewnętrzny Aquael 260l/h ( napowietrzacz )

Po co Ci ten napowietrzacz jak wybija Ci CO2,  ktoś Ci to doradził?

1.

 

 

- filtr HW-302 1000l/h ( wkłady gąbka i węgiel ( na 2 tyg go włożyłem ) )

 

 

Dzięki tym wkładom głodzisz rośliny i się dziwisz, że marnieją? To zabiera Ci pierwiastki makro, a mikro pozostaje w wodzie i glony mają raj.

 

2.

 

 

To druga przyczyna marnienia roślin, jałowe podłoże z którego roślina nic nie wyciągnie...

 

 

- jako podłoże mam żwirek biały 5 cm

 

I gdzie ta ceramika, gdzie coś roślinom pod korzenie?

Po co pytasz kolejny raz o rady jak nawet się nie dostosowałeś do poprzednich i zakładasz całkiem inny temat jak dotyczy tego samego a rośliny ledwo co ciągną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, może i nie, co nie zmienia faktu, że na węglu nie zbuduje odpowiedniej filtracji biologicznej do swojego akwarium a przy walce z glonami jest to bardzo ważne.

Węgiel tylko i wyłącznie stosuje po leczeniach, jak potrzebuje, 3 - 4 dni w akwarium i go wywalam.

Pierwiastki mikro to tak samo jak i pierwiastki makro ,więc jeżeli pobiera jedno to automatycznie musi pobierać drugie.

Makro od mikro dzielą się na te grupy nie z powodu chemi tylko z tego w jakich ilościach pobierają go rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację ale... Ja nie wiem czy wpływa na mikro, może nie wpływa, po prostu nie mam wiarygodnych danych na ten temat. Jednakże niektórzy akwaryści roślinni go stosują i z niedoborami mikro nie mają problemów, a to daje do myślenia. Co do nazewnictwa oczywiście masz rację, mi generalnie chodziło o formę podawania mikro, a konkretnie na możliwy wpływ węgla na rozbijanie helatów.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam rację, że biologi na węglu dobrej nie zbuduje a ceramika jest lepiej porowata to po co doradzać trzymanie czegoś w filtrze co i tak nie zda egzaminu i nie uważasz że bez sensu jest rozwodzenie się nad jego "sposobem działania"?

Węgiel do wywalenia i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie to po co zakładasz praktycznie taki sam temat jak nie rozwiązałeś problemu w poprzednim?

I teraz tak...

 

 

 

Po co Ci ten napowietrzacz jak wybija Ci CO2,  ktoś Ci to doradził?

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

I gdzie ta ceramika, gdzie coś roślinom pod korzenie?

Po co pytasz kolejny raz o rady jak nawet się nie dostosowałeś do poprzednich i zakładasz całkiem inny temat jak dotyczy tego samego a rośliny ledwo co ciągną?

Pod rośliny kupiłem kulki Torfowe - Gliniane + te nawozy . Po ceramikę jadę jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich !!

Zwracam się do was gdyż mam pewnien problem w akwarium amianowicie nie moge sobie poradzić z zielenicami kolonijnymi . Dodatkowo zdychają mi też rybki nie wiem od czego. Akwarium odstane 3tyg przed wpuszczeniem rybek . Dzisiaj akwarium stoi juz równy rok . Dajcie jakieś rady co robic ;c
Informacje o akwarium :
- 112l
- 40W
- Temp. 25 stopni
- PH 7,2
- filtr wewnętrzny Aquael 260l/h ( napowietrzacz )
- filtr kubełkowy HW-302 1000l/h ( jako wkłady mam tylko gabke na razie gdyż ceramikę  dopiero dokupie )
- Akwarium czyszcze i odmulam co tydzień bardzo dokładnie !!
- co tydzień robie podmianki 30% wody ( woda odstana 24h)

Obsada :
- kilka molinezji
- kilka gpuików
- Kilka mieczyków
- 1x otosek
- 1x danio
 
Na samym dnie mam żwirek czarny i biały ( pomieszany ) .Roślinki nawożę :
- kulki torfowo gliniane
- Aqua Makro Plus
- Aqua Gainer Plus
- Aqua Carbo Plus

Roślinki w moim akwarium :
- Lobelia cardinalis
- Rchinodrus rubin
- Ludwigia sp.
- mech

Dołączam jeszcze zdjęcia chodziaż nic prawie na nich nie widać w porównaniu z tym co jest naprawde ! Jeżeli robie coś źle to proszę mi podpowiedzieć co zmienić a nie krytykować od razu ..
Jeszcze mam dodatkowo 2x pytania :
1.Czy jest jakiś środek w sklepach zologicznych by zachamować glony ? ( wiem ze trzeba znaleść przyczynę powstawania ale czy taki srodek by pomógł mi )
2. Myślałem żeby zacząć dozować CO2 ( domowa bimbrownia ) Kiedyś już to robiłem ale przestałem chociaż bimbrownia ładnie chodziła . Mam z powrotem zacząć nawozić ? ;>
Dziękuję z góry za pomoc !
 

 

Ile jeszcze tematów zamierzasz założyć? /ahr/

post-23593-0-17637800-1457968284_thumb.jpg

post-23593-0-35048300-1457968328_thumb.jpg

post-23593-0-76083300-1457968367_thumb.jpg

post-23593-0-80015600-1457968404_thumb.jpg

post-23593-0-97269900-1457968446_thumb.jpg

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...