Skocz do zawartości

czy takie oświtlenie będzie dobre?


Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie powinno stanowić to problemu, gdyż jest to słaba świetlówka (13W). Na pewno częściej ludzie ją kupują niż np 24 czy 39W, które są bardziej specjalistyczne. Musisz spróbować. Jeżeli nie to pozostaje allegro. Pamiętaj jednak, że ta standardowa świetlówka nie jest najlepszej jakości i warto ją będzie wymienić na jakąś specjalistyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę, że źle Ci podpowiedziałem. Będziesz musiał dać dwie świetlówki po 8W, bo nie zmieścisz 13W na długość, bo ma ponad 50cm...

 

przykład

 

te oprawy można połączyć szeregowo kablem dołączonym do zestawu. Dodam, ze rozwiązanie na dwie świetlówki jest lepsze, bo zróżnicujesz oświetlenie. Dasz jedną wybarwiającą i jedną dla roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uważasz, ale część światła w takim rozwiązaniu utracisz część ważnego światła, które nie dotrze do zbiornika. Chodzi o to, by stosunek ilości W/L był w stosunki 0.5. Jak dasz dwie świetlówki po 8W to masz 16. 16/25=0.64W/L - bardzo mocne oświetlenie + bimbrownia i nie poznasz swojego akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne oprawy (x2) (ze świetlówkami, jednak ja bym je wymienił, a przynajmniej jedną

 

świetlówka na przód (x1)

świetlówka na tył (x1)

 

po szybkim podliczeniu kosztów:

oprawy 2x20= 40zł

świetlówka 16zł

świetlówka 18zł

----------------------

=ok 75zł

 

+ jakieś koszty transportu, chyba, że znajdziesz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...