Skocz do zawartości

Modyfikacja oświetlenia 54 litry


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Panie i Panowie, myślę o modyfikacji oświetlenia swojego akwarium mam czas i środki finansowe na zabawę z oświetleniem i co najważniejsze rodzinnego elektryka.

A oto mój zamiar:

Wstawić dwie świetlówki 15 W (rodzaj świetlówek Aquarelle drugą dopiero dobiorę, zobaczę)

Do tego chcę założyć jakąś niedużą zwykłą żarówkę(zwykłą) żeby się powoli zapalała i gasła imitując wieczór i poranek dnia następnego. Później przechodziła w stan spoczynku po prostu gasła.

Brat zobowiązał się zrobić dla mnie taki ściemniacz (pełen automat), jedna podstawowa sprawa ile mu to zajmie???

Czekam na wasze opinie i podpowiedzi, może ktoś już coś takiego "dzikiego" zrobił, oraz czy mu się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bierzemy pod uwage aspekty czysto estetyczne to kazdy winien sobie zrobic to co chce i nie czekac na ocene swojego gustu:P To tak jakbym na forum zadał pytanie typu: Ludzie, ludzie mam problem, wiecie moze jaki kolor lubie??:P

We wzroscie roslin ten pomysł Ci nie pomoze i ma wartosc rowna zero ale jezeli bierzemy pod uwage efekt wzrokowy to powiedzmy ze jest to pomysl ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić drogie stateczniki (ok 200zł), które pozwalają świetlówkom na efekt ściemniania - taniej chyba żarówka lub dodatkowe oświetlenie diodowe zapalane godzinkę lub pół przed zgaszeniem i wyłączyć później już po "przeczytaniu bajeczki" do snu dla rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...