Skocz do zawartości

Akwarium dla pseudomugil furcatus (modrook słoneczny)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo bym Was prosił o wszelką pomoc w założeniu od podstaw akwarium dla pseudomugil furcatus.

 

Każda porada i sugestia będzie mile widziana.

 

Może ktoś z Was ma w swoim akwarium te ryby i podpowie jakie rośliny posadzić, jakie podłoże zastosować itp.

 

Po prostu chciałbym abyście pomogli mi przy założeniu tego akwarium i może opowiedzeniu coś z doświadczenia o furcatusach.

 

Akwarium proste (112l) dł:80cm szer:35cm wys:40cm

 

Filtr Aquawel turbo 500

 

Oświetlenie: T8 2x18W

 

Grzałka: 50W

 

Jeśli to nie jest odpowiedni dział to proszę o przeniesienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podstawowymi informacjami o tych rybach już się zapoznałem:) Wiem jakie parametry wody są potrzebne, wiem że lubią rozproszone światło, więc przyda się jakaś roślinka czy kawałek kory na tafle wody. Wiem że boki akwa powinny być mocno porośnięte a przód wolny do pływania. Wiem że lubią spory strumień wody. Sporo doczytałem lecz to wszystko to teoria... Nie wiem jakie rośliny posadzić, nie wiem jaki żwirek (doczytałem że ciemny dla Nich). Wiem że lubią miejsca gdzie można się schować... Nie wiem czy to oświetlenie jest ok, bo to jednak jakieś standardowe z pokrywą było. Jak gdzieś coś czytam na forach to wszyscy odsyłaja do Google.pl, ale nawet tam wszędzie ogólne info... Mam nadzieję że ktoś uprzejmy pomoże a nie odeśle do info które za wiele nie pomogą, jak to często bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić dokładnie to samo na dniach/tygodniach. Co do roślin, to znalazłem taką listę roślin z Nowej Gwinei. Pewnie nie wszystkie są możliwe do zastosowania ze względu na rozbieżne parametry wody, wielkość zbiornika itp., ale z nich będę wybierał coś dla siebie.

 

- Blyxa aubertii,
- Blyxa novoguineensis,
- Bolbitis heteroclita,
- Marsilea crenata,
- Aponogeton loriae ,
- Aponogeton womersleyi,
- Cryptocoryne ciliata,
- Cryptocoryne versteegii,
- Cryptocoryne Wendtii Green,
- Ceratopteris thalictroides,
- Vallisneria gigantea,
- Eusteralis stellata,
- Limnophila sp. Vietnam,
- Microsorum pteropus

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka,

 

co poza furcatusem chcesz trzymać?

 

Furcatus dość spokojna rybka z niewielkimi wymaganiami; u mnie lubi siedzieć w nurzańcach a wcześniej w limnofilii; 

 

Obecnie został zaadoptowany przez tęczanki i ma się z nimi świetnie.

 

Absolutnie odradzam trzymanie z jakimikolwiek drapieżnikami, nawet bojownik zrobi z nich żywą karmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do furcatusów myslalem dac tylko 2 pary glowaczyka barwnego i nic po za tym. Jestem w trakcie kompletowania kamieni, korzeni, podloza, testow itp... w większości wszystko juz jest:) Napewno będzie nurzaniec. Na trawnik chce dać języcznik australijski. Będzie też chyba aponogeton i kryptokoryna. Zastanawiam się jaki mech dać na korzen, kamień ewentualnie na kokosy, które będa kryjowka dla glowaczyka. No i zastanawia mnie jeszcze jakiego typu skalki i kamienie dać żeby to pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glowaczyka, to z tymi kryjowkami chodzilo mi o to, żeby po 2 stronach akwarium były. 2 parki będą, więc muszą być 2 kryjówki, żeby samce zawalczyly i ustaliły gdzie który ma rewir... A jaka ilość furcatusow byście polecili na mój zbiornik? Info up...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glowaczyka, to z tymi kryjowkami chodzilo mi o to, żeby po 2 stronach akwarium były. 2 parki będą, więc muszą być 2 kryjówki, żeby samce zawalczyly i ustaliły gdzie który ma rewir... A jaka ilość furcatusow byście polecili na mój zbiornik? Info up...

 

Stadko i to nawet przyzwoitej wielkości, jeśli jedynie głowaczyki będą im towarzyszyć...

 

 

Jeśli chodzi o glowaczyka, to z tymi kryjowkami chodzilo mi o to, żeby po 2 stronach akwarium były. 2 parki będą, więc muszą być 2 kryjówki, żeby samce zawalczyly i ustaliły gdzie który ma rewir... A jaka ilość furcatusow byście polecili na mój zbiornik? Info up...

 

Moje mają to w piórze i wszystkie pomykają w najlepsze z tęczankami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...